Z OSTATNIEJ CHWILI

Dawid Kubacki drugi w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Titisee-Neustadt • • •

Fantastyczny mural ze św. Janem Pawłem II we Wrocławiu. Jego autorami są kibice Śląska

"Nie lękajcie się! Otwórzcie drzwi Chrystusowi" - ten cytat kibice Śląska Wrocław zawarli na muralu, który wykonany został w widocznym miejscu stolicy Dolnego Śląska. Piękne malowidło wykonała grupa kibicowska Ultravaganza. 

Kibice Śląska zrobili piękny mural
fot. facebook.com/ultravaganza47

Ściany przy jednym ze skrzyżowań w centrum Wrocławia przez lata "należały" do wandali. Bazgroły szpeciły tę część miasta, aż w końcu kibice Śląska Wrocław z grupy Ultravaganza zaproponowali, by powstał tam mural ze świętym Janem Pawłem II. 

- To nasza odpowiedź na nasilający się ostatnimi czasy hejt i niesłuszne oskarżenia wobec tego wielkiego Polaka, któremu wiele zawdzięczamy. Padają bezkarne bluzgi. Nie podoba nam się to - powiedział Gazecie Wrocławskiej jeden z kibiców.

Fani Śląska zebrali pieniądze, zorganizowali się i wykonali fenomenalny mural o wymiarach 25x5 metrów. Już teraz sporo ludzi robi sobie przy nim zdjęcia. Mural przedstawia papieża Jana Pawła II z różańcem w ręku, wspomniany cytat oraz hasło:

"Twoją troską był zawsze Bóg, wiara i Polska. Ojcze Święty, dziękujemy za Twój pontyfikat. Kibice wrocławskiego Śląska"

Gdy lokalne media opublikowały informację o muralu, pojawiło się wiele głosów zachwytu, ale też wspomniany hejt. Niektóre lewackie bojówki już nawołują do niszczenia muralu, naśmiewając się z Papieża-Polaka. Dobrze byłoby, gdyby malowidło znalazło się pod szczególną ochroną. 

 

 Źródło: niezalezna.pl

#Ultravaganza #Śląsk Wrocław #mural #Jan Paweł II

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo