Z OSTATNIEJ CHWILI

Polskie siatkarki przegrały w Łodzi z Serbią 0:3 w meczu drugiej rundy mistrzostw świata • • •

Zostawił szczeniaka w rozgrzanym samochodzie. Interweniowała policja

Policjanci z komisariatu na Suchaninie odebrali zgłoszenie o szczeniaku zamkniętym w rozgrzanych samochodzie. Po nieudanych poszukiwaniach właściciela psa, funkcjonariusze postanowili wybić szybę i wyciągnąć zwierzę. Odwodniony piesek trafił do weterynarza, gdzie otrzymał należytą pomoc.

gdansk.policja.gov.pl

Oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku Magdalena Ciska przekazała, że odwodniony i przegrzany szczeniak trafił do lecznicy weterynaryjnej, gdzie został podłączony pod kroplówkę. Właściwościowi czworonoga grozi teraz do dwóch lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w niedzielę rano na ul. Arctowskiego.

"Na numer alarmowy zadzwoniła kobieta, zgłaszając, że w zaparkowanej toyocie znajduje się pies. Na miejscu funkcjonariusze potwierdzili, że na przednim siedzeniu kierowcy leżał skulony szczeniak, który wykazywał objawy odwodnienia, był apatyczny i nie był zainteresowany otoczeniem"

- dodała Ciska.

Zostawił psa w rozgrzanym samochodzie...

Pojazd, w którym się znajdował, zaparkowany był w miejscu nasłonecznionym. Policjanci sprawdzili pobliski teren i próbowali odszukać właściciela. Gdy nie przyniosło to rezultatów, funkcjonariusze podjęli decyzję o wybiciu bocznej szyby w aucie. Po wyciągnięciu szczeniaka, policjanci podali mu wodę, a następnie przewieźli do lecznicy weterynaryjnej. Tam weterynarz potwierdził, że pies jest mocno odwodniony i przegrzany; podał mu kroplówkę.

W międzyczasie do komisariatu zgłosił się właściciel psa, który przyznał, że zostawił czworonoga w samochodzie i nie zdawał sobie sprawy, że może mu się coś stać. Funkcjonariusze będą wyjaśniać, jak długo pies przebywał w aucie. 27-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego został poinformowany, że w związku z zaistniałą sytuacją przeprowadzone zostanie postępowanie wyjaśniające w sprawie o naruszenie przepisów Ustawy o ochronie zwierząt.

"Apelujemy szczególnie do osób dorosłych, aby nie być bezmyślnym i nie skazywać zwierzaków na tak okrutne cierpienia. Wysokie temperatury w połączeniu z brakiem rozsądku i wyobraźni są bardzo niebezpieczne. Nawet jeśli wydaje się nam, że załatwienie jakiejś sprawy zajmie chwilę, nie zostawiajmy zwierząt w zamkniętych pojazdach, uchylenie szyby nie pomaga, gdy temperatura powietrza przekracza 30 stopni. Pozostawienie psa w takiej sytuacji może być zagrożeniem dla jego życia, co jest przestępstwem, za które zgodnie z ustawą o ochronie praw zwierząt grozi nawet do 2 lat więzienia"

- przekazała Magdalena Ciska.

Jesteś świadkiem takiej sytuacji? Dzwoń na numer alarmowy!

Policja prosi, by nie obojętnym na takie zachowania. Widząc podobne sytuacje, należy zadzwonić na numer alarmowy 112. Jeśli funkcjonariusze stwierdzą, że dłuższe pozostawanie psa w aucie zagraża jego życiu, mają prawo użyć wszelkich środków, umożliwiających wydostanie go z pojazdu, włącznie z wybiciem szyby.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Gdańsk #pomorskie #Polska #pies

az
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo