Studenci politechniki wyremontują dom dziecka

Wkrótce wychowankowie domu dziecka przy ul. Kilińskiego w Łodzi będą korzystać z nowej kuchni, pokoju dziennego oraz sali komputerowej. Gruntowny remont placówki w ramach wolontariatu przeprowadzą studenci i absolwenci budownictwa Politechniki Łódzkiej.

http://km.pzitb.lodz.pl/

To kolejna z organizowanych co roku akcji, w ramach łódzkiej edycji projektu Workcamp. Jej organizatorem jest Koło Młodych Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa w Łodzi. W tym roku podczas wakacji studenci będą modernizować budynek Domu Dziecka nr 15 przy ulicy Kilińskiego 206.

"W tym roku będziemy zmieniać aranżację przestrzenną kilku pomieszczeń - korytarza, kuchni, pokoju dziennego oraz sali komputerowej. Ich remont, jak zawsze zaczynający się od demolki, stworzy nowe miejsce dla wspólnego spędzania czasu przez dzieciaki"

– powiedział zaangażowany w projekt Workcamp od wielu lat absolwent budownictwa na Politechnice Łódzkiej Mateusz Gimziński.

Remont ma ruszyć 11 lipca i potrwać dwa tygodnie. Zaplanowano zmianę lokalizacji ścian działowych, co umożliwi korzystniejsze wykorzystanie przestrzeni placówki; ściany i sufity zyskają nowy wygląd, podobnie jak stolarka drzwiowa, wymienione zostaną podłogi, na których staną nowe meble.

"Kluczowym zadaniem jest zapewnienie dostępu światła dziennego do pomieszczenia, które jest przestrzenią do wspólnego spędzania czasu w ciągu dnia. Tę ślepą aktualnie bawialnię połączymy z salą komputerową, która ma okno"

– dodał Gimziński.

Studenci i absolwenci, dla których udział w przedsięwzięciu jest m.in. nauką działania w zespole oraz udoskonalaniem umiejętności zawodowych, sami organizują się w grupy i opracowują plan działania. Sami pozyskali również od sponsorów ponad 30 tys. zł potrzebnych na przeprowadzenie prac remontowych, zakup wyposażenia oraz mebli.

To siódma edycja projektu Workcamp w Łodzi. W poprzednich latach wyremontowano już cztery domy dziecka, szkołę oraz miejskie Centrum Wsparcia dla Dzieci i Rodzin.

 

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

dp
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo