Makabryczny wypadek na Silverstone. Kierowca Alfa Romeo Racing Orlen roztrzaskał bolid

Z powodu groźnego wypadku już na początku pierwszego okrążenia przerwany został wyścig Formuły 1 o Grand Prix Wielkiej Brytanii. Ucierpiał Zhou Ganyu z zespołu Alfa Romeo Racing Orlen. Chiński kierowca teamu, którego rezerwowym jest Robert Kubica, natychmiast trafił do centrum medycznego.

Bolid Zhou Ganyu roztrzaskał się podczas wyścigu o Grand Prix Wielkiej Brytanii
fot. twitter.com/akhil56565

Już na pierwszym ostrzejszym zakręcie wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Wielkiej Brytanii doszło do kolizji czterech bolidów. Wśród nich był ten prowadzony przez Zhou Ganyu. Telewizyjne kamery pokazały jak Chińczyk z dużą prędkością wypadał z trasy legendarnego toru Silverstone.

Makabrycznie wyglądający wypadek na Silverstone

Po wypadku na starcie GP Wielkiej Brytanii Zhou Guanyu jest przytomny i trafił do centrum medycznego na torze, gdzie przechodzi badania

- napisano na Twitterze zespołu, którego kierowcą rezerwowym jest Robert Kubica.

Zhou Ganyu nie odniósł poważnych obrażeń

Podczas telewizyjnej transmisji wyemitowano też komunikat, który inżynier wyścigowy przekazał przez radio Finowi Valtteriemu Bottasowi, drugiemu z zawodników Alfa Romeo. "Z Zhou wszystko ok" - podkreślił.

Tuż po starcie wyścigu na Silverstone Brytyjczyk George Russell (Mercedes), lekko popchnięty przez jednego z rywali, wpadł na bolid prowadzony przez Zhou na tyle niefortunnie, że auto Chińczyka przekoziołkowało i sunąc kołami do góry uderzyło w barierkę. Incydent wyglądał groźnie i początkowo nawet nie pokazywano żadnych powtórek - te pojawiły się w transmisji telewizyjnej dopiero wówczas, gdy potwierdzono, że 23-letni Zhou nie odniósł poważnych obrażeń.

W osobną kolizję byli uwikłani reprezentant Tajlandii Alexander Albon (Williams), Francuz Estepan Ocon (Alpine) oraz Japończyk Yuki Tsunoda (Alpha Tauri). Nikomu z nich, podobnie jak Russellowi, nic się nie stało. Po kilkudziesięciu minutach wyścig wznowiono ze startu stojącego, przywracając kolejność ustaloną w kwalifikacjach. Z pole position ruszył zatem ponownie Hiszpan Carlos Sain jr. (Ferrari), którego przed czerwoną flagą zdążył wyprzedzić broniący tytułu Holender Max Verstappen (Red Bull).

 

 

 


Źródło: pap, niezalezna.pl

#Formuła 1 #Zhou Ganyu ##SilverstoneGP

jm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo