Historyczny sukces polskiego rugby. Biało-czerwone mistrzyniami Europy

Reprezentacja Polski kobiet w rugby 7 zapewniła sobie tytuł mistrzyń Europy na rozgrywanym w Krakowie turnieju finałowym. O sukcesie podopiecznych trenera Janusza Urbanowicza przesądziło półfinałowe zwycięstwo ze Szkocją 14:0.

fot. facebook.com/RugbyKobiet

Mistrzostwa Europy w rugby 7 rozgrywane są w formule dwóch turniejów finałowych, a końcowa kolejność ustalana jest na podstawie ich łącznych wyników. Przed tygodniem Polki wygrały turniej w Lizbonie.

Półfinał decydował o złocie

Półfinałowe starcie ze Szkotkami było rewanżem za finał w Lizbonie. Tam Polki wygrały po zaciętym meczu 19:15. Na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana Biało-czerwone były wyraźnie lepsze. Pierwsze przyłożenie zaliczyła Sylwia Witkowska. Na początku drugiej połowy znakomitym sprintem popisała się Natalia Pamiętna, która dopadła do piłki tuż przed strefą przyłożenia i zdobyła kolejne punkty. Po podwyższeniu Karoliny Jaszczyszyn Polki objęły prowadzenie 14:0 i już do końca kontrolowały grę.

W finale krakowskiego turnieju (początek godz. 16:15), Polki zmierzą się z Irlandkami, które w półfinale pokonały Hiszpanki 26:0. Będzie to rewanż za porażkę w sobotnim meczu grupowym, który Polska przegrała z Irlandią 0:21. W pozostałych spotkaniach grupowych Biało-czerwone pokonały w piątek Rumunię 45:5 i Niemcy 43:0, a w sobotę Czechy 43:0 i zajęły w niej drugie miejsce za Irlandią.

Mistrzostwo Europy historyczny sukces polskiego rugby 7. Przed rokiem biało-czerwone zostały wicemistrzyniami Europy. Wówczas lepsze okazały się Rosjanki, które nie zostały dopuszczone do startu w obecnej edycji mistrzostw, po agresji na Ukrainę. Z tego powodu drugi finałowy turniej został przeniesiony do Krakowa.

 

 


Źródło: pap, niezalezna.pl

#rugby ##Rugby7

jm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo