Śląskie: Strażak i przechodzień uratowali tonące dziecko

Tonącego w rzece Czarna Przemsza w Będzinie (woj. śląskie) trzyletniego chłopca uratował pracujący w pobliżu strażak, przy pomocy przechodnia. Chłopiec był reanimowany. Z informacji przekazanych przez straż pożarną wynika, iż po przewiezieniu do szpitala chłopiec czuł się już dobrze.

Czarna Przemsza
MOs810 / Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0 / https://commons.wikimedia.org/wiki/File:MOs810_WG_23_2016_(Zaglebiowskie_Zakamarki)_(Czarna_Przemsza_bridge,_Bedzin_Niepieklo)_(3).jpg

Jak wynika z informacji komendy miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Będzinie, w sobotę tamtejsi funkcjonariusze pracowali w centrum miasta przy usuwaniu z Czarnej Przemszy rękawa sorpcyjnego, gdy zauważyli kilkuletnie dziecko, zbliżające się po drugiej stronie do rzeki.

Czarna Przemsza na tym odcinku jest skanalizowana, płynie w wykopie z łagodnie opadającymi brzegami, po obu stronach znajdują się miejskie bulwary.

„Dziecko nie reagowało na krzyki i wpadło do wody. Ze względu na głębokość oraz nurt rzeki, chłopiec natychmiast znalazł się pod wodą”

– zrelacjonowali będzińscy strażacy.

Jak zaznaczyli, do rzeki na ratunek wskoczył starszy aspirant Mateusz Dyraga, a w pomoc zaangażowała się osoba postronna - pan Kamil P. Chłopczyk po wyjęciu na brzeg nie miał funkcji życiowych; natychmiast podjęto reanimację, dzięki której odzyskał krążenie i oddech.

Chłopiec, po przebadaniu przez zespół ratownictwa medycznego, został przetransportowany do Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu. Po pewnym czasie okazało się, że czuje się dobrze. Pozostał na obserwacji w szpitalu.

Będzińscy strażacy zaznaczyli, że wraz z rozpoczętymi wakacjami kolejny raz apelują o opiekę na dziećmi. Przypomnieli też słowa ze strażackiego ślubowania: „Być ofiarnym i mężnym w ratowaniu zagrożonego życia ludzkiego i wszelkiego mienia - nawet z narażeniem życia"

 

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Polska #śląskie #Czarna Przemsza

az
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo