17-latek utonął w Zalewie Sulejowskim

17-latek utonął Zalewie Sulejowskim w okolicach miejscowości Prucheńsko Małe (woj. łódzkie). Chłopiec był uczestnikiem zorganizowanego nad wodą obozu survivalowego. To już druga w tym roku ofiara utonięcia w tym regionie.

Zalew Sulejowski
Rafał Klisowski / Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 / https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Zalew_Sulejowski_-_panoramio_-_Rafał_Klisowski_(4).jpg

Jak poinformowała w niedzielę rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi mł. insp. Joanna Kącka, w piątek rano opoczyńska policja została powiadomiona przez opiekuna obozu survivalowego o zaginięciu 17-letniego uczestnika biwaku zorganizowanego w rejonie Zalewu Sulejowskiego w okolicach miejscowości Prucheńsko Małe.

Natychmiast rozpoczęto poszukiwania zarówno na lądzie jak i na wodzie, w które oprócz policjantów zaangażowani byli również strażacy i przedstawiciele WOPR. W działaniach brali także udział płetwonurkowie oraz przewodnik z psem tropiącym.

"Niestety, w sobotę policjanci zauważyli w odległości około 200 metrów od linii brzegowej dryfujące ciało nastolatka"

– przekazała.

Bezpośrednią przyczynę zgonu wykaże sekcja zwłok.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że chłopiec przebywał na biwaku wraz z grupą 8 rówieśników z woj. mazowieckiego i opiekunem. Wszystkie okoliczności pobytu i tragicznego finału wyjaśniają policjanci pod nadzorem prokuratury.

To druga ofiara utonięcia w tym roku w woj. łódzkim. Podczas ubiegłorocznych wakacji w regionie utonęło 10 osób.

 

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#utonięcie #Zalew Sulejowski #Polska #kryminalne

az
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo