Rosjanie ostrzeliwują ukraińskie wojska w Donbasie. Siłom ukraińskim udało się odeprzeć ataki okupanta

Rosyjskie wojska próbują umocnić się na swych pozycjach w okolicy obleganego Lisiczańska w obwodzie ługańskim i miejscowości Werchniokamjanka - poinformował w porannym komunikacie Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy.

facebook.com/GeneralStaff.ua screen

Sztab zapewnił, że w Biłohoriwce siłom ukraińskim udało się odeprzeć rosyjski atak. Przekazał także doniesienia o dwóch innych powstrzymanych natarciach wroga: nieopodal Prudjanki (na kierunku charkowskim) i Mazaniwki (na kierunku Słowiańska).

Rosjanie ostrzeliwują ukraińskie wojska w Donbasie, na kierunkach Słowiańska, Bachmutu, Awdijiwki, Kurachowego i innych, wykorzystując czołgi, moździerze, artylerię lufową i rakietową. Trwają walki pod miejscowością Spirne na bachmuckim odcinku frontu.

Oddziały najeźdźcy atakowały ze stanowisk artyleryjskich ukraińskie pozycje na kierunku charkowskim (okolice m.in. miejscowości: Ruska Łozowa, Werchnij Sałtiw, Protopopiwka, Pytomnyk, Norciwka).

Siły wroga prowadzą też "systematyczne uderzenia rakietowe" na kierunku mikołajowskim na południu Ukrainy - dodał sztab.

 

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Ukraina

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo