Tusk chce zostać dyktatorem? Suski: „Jego zapowiedź ws. NBP jest niezwykle groźna i jednocześnie głupia”

- To jest to zapowiedź łamania prawa, konstytucji - powiedział poseł PiS Marek Suski w rozmowie z portalem Niezalezna.pl, komentując zapowiedzi lidera PO Donalda Tuska, który podczas konwencji swojej partii zapowiadał, że "wyprowadzi" prezesa NBP Adam Glapińskiego.

fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

W hali widowiskowo-sportowej Radomskiego Centrum Sportu odbyła się w sobotę "Konwencja Przyszłości" Platformy Obywatelskiej.  Podczas swojego przemówienia lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk zapowiedział, że jeśli PO wygra wybory, "wyprowadzi Glapińskiego z NBP".

-  Adam Glapiński jest nie tylko niekompetentny i nieprzyzwoity w tym, co robi. Prawnicy Andrzeja Dudy napisali ekspertyzy, że wybór Glapińskiego jest nielegalny. Wystarczyłaby dużo mniejsza wątpliwości, żeby gościa wyprowadzić z NBP i ja to zrobię. Gwarantuję!

- zaznaczył polityk.

Dyktator Tusk

Słowa Donalda Tuska w rozmowie z portalem Niezalezna.pl skomentował poseł Prawa i Sprawiedliwości Marek Suski. - Gdyby takich rzeczy nie mówił były poseł i były premier, to można byłoby to potraktować jako brak wiedzy. Natomiast jeżeli to mówi człowiek, który pretenduje do sprawowania władzy, to jest to zapowiedź łamania prawa, konstytucji - powiedział.

- Takie działania podejmują dyktatorzy, którzy nie respektują prawa i demokratycznych procedur, tylko jak im się ktoś nie podoba, to wysyłają na niego jakieś służby, które załatwiają sprawę. Ta zapowiedź jest niezwykle niebezpieczna, groźna i jednocześnie głupia 

- dodał polityk. 

Stała narracja 

To nie pierwszy raz, kiedy Donald Tusk zapowiada "czystki". Miesiąc temu podczas spotkania z sympatykami PO zapowiadał, że siłowo usuwani będą m.in. sędziowie Trybunału Stanu czy Trybunału Konstytucyjnego. - Nie będzie trzeba ani jednej ani stu ustaw. Trzeba będzie kilku odważnych ludzi, którzy wyproszą panie i panów, którzy nielegalnie zajmują miejsca. I wyprowadzi się z budynku, po prostu - mówił wówczas. 

 

 


Źródło: Niezalezna.pl

Adrian Siwek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo