Ciało nastolatka znalezione w Zalewie Sulejowskim

Rzeczniczka opoczyńskiej policji asp.sztab. Barbara Stępień poinformowała o znalezieniu ciała 17-latka w Zalewie Sulejowskim w miejscowości Owczary (woj. łódzkie). Chłopca od piątku szukali m.in. policjanci i strażacy.

Autorstwa Warszawska róg Szerokiej w Tomaszowie Mazowieckim, w województwie łódzkim - Praca własna, CC0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=69662973

17-latek przyjechał nad Zalew Sulejowski (Łódzkie) z grupą młodych ludzi i ich opiekunów.

"Chłopiec uczestniczył w tzw. obozie survivalowym. Szukano go do piątku. W sobotę znaleziono jego ciało"

- potwierdziła Gajewska.

Według informacji, które policjanci i strażacy zebrali od uczestników obozu survivalowego w gminie Mniszków, najprawdopodobniej chłopiec zaginął jeszcze w nocy z czwartku na piątek. Przed południem w piątek rozpoczęto akcję poszukiwawczą.

"Nastolatka szukała m.in. Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Tomaszowa Mazowieckiego, która miała do dyspozycji łódź z echosondą"

- przekazał rzecznik woj. straży pożarnej mł. bryg. Jędrzej Pawlak.

"W sobotę, jeszcze przed ponownym przyjazdem nurków, zwłoki chłopca znaleźli strażacy w wodzie, w pobliżu miejscowości Owczary"

- poinformował.

W akcji poszukiwawczej, oprócz policjantów i nurków, uczestniczyło sześć zastępów strażaków, w tym cztery zastępy ochotnicze.

 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

mm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo