„Adam Glapiński jest nielegalny”. Tusk: Gwarantuję wam, że wyprowadzę gościa z NBP

Jeśli ktoś potrafił walczyć z drożyzną, wziąć inflację i zdusić ją do zera, to był to mój rząd - powiedział przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk podczas konwencji tej partii. Ale to nie koniec. Stwierdził bowiem, że... "Adam Glapiński jest nielegalny". - Gwarantuję wam, że wyprowadzę gościa z NBP - stwierdził Tusk.

Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

- Jeśli ktoś potrafił walczyć z drożyzną, wziąć inflację i zdusić ją do zera, to był to mój rząd. Jak zostawałem premierem, inflacja wynosiła ok. 5 proc., potem przyszedł kryzys światowy, który położył wiele gospodarek europejskich, a mimo to w momencie, gdy zdawałem rząd, inflacja zjechała poniżej 0 proc.

- powiedział przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk w sobotę podczas konwencji tej partii.

Dodał, że kiedy „przyszedł PiS”, inflacja wzrosła z -1,4 proc. do 16 proc.

„Czy ktoś ma jeszcze pytania, kto powinien rządzić w Polsce, jeśli Polska ma nie być krajem największej drożyzny w Europie”? – pytał Tusk. 

- Z drożyzną można walczyć, ale są dwa warunki, aby robić to skutecznie – trzeba mieć elementarne kompetencje i trzeba mieć elementarną uczciwość. I wtedy można walczyć z inflacją skutecznie 

- mówił.

„Skończy się PiS, skończy się drożyzna. A wy jesteście tutaj, żeby PiS się skończył, bo musi się skończyć drożyzna” – powiedział.

Ale to nie koniec. Donald Tusk stwierdził też, że...  "Adam Glapiński jest nielegalny".

- Adam Glapiński jest nie tylko niekompetentny i nieprzyzwoity w tym, co robi. Prawnicy Andrzeja Dudy napisali ekspertyzy, że wybór Glapińskiego jest nielegalny. Wystarczyłaby dużo mniejsza wątpliwości, żeby gościa wyprowadzić z NBP i ja to zrobię. Gwarantuję!

- stwierdził Tusk.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#polityka

Magdalena Żuraw,Anna Zyzek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo