Tusk: "wierzysz w Boga, nie możesz głosować na PiS" Porównał też sytuację w Polsce do... Radomia'76! 

Lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk podczas konwencji w Radomiu porównywał obecną sytuację w Polsce do... strajków w Radomiu w 1976 roku. Wściekle atakował też władzę i Kościół. "Co panowie Kaczyński, Rydzyk, Jędraszewski wiedzą o seksie?" - grzmiał w swoim przemówieniu. Oskarżył Kościół o... bycie po stronie władzy.

Donald Tusk
fot. transmisja na żywo Platforma Obywatelska

Podczas konwencji Platformy Obywatelskiej w Radomiu lider Platformy Obywatelskiej w swoim przemówieniu porównał dzisiejszą sytuację w Polsce do... Radomia'76, gdzie doszło do brutalnie pacyfikowanych przez komunistów strajków przeciwko podwyżce cen żywności. Tak, naprawdę padło TAKIE PORÓWNANIE. 

- Tu w Radomiu, tam gdzie dziś składaliśmy kwiaty, upamiętniając uczestników roku 76, tu ludzie wyszli na ulicę, bo mieli dosyć drożyzny, a władza im odpowiedziała przemocą, pogardą, kłamstwem. Ludzie wyszli na ulicę, bo dowiedzieli się, że nie są w stanie przeżyć ich rodziny od pierwszego do pierwszego. Jak spojrzymy na Radom roku 76, jak spojrzymy na Polskę dzisiejszą, to ten obraz jest tak podobny, że powinien doprowadzać do rozpaczy

- powiedział Tusk, kontynuując:

Kłamią, gardzą ludźmi. Wszystko jest takie podobne - zastosowanie przemocy, wykorzystanie aparatu sprawiedliwości przeciwko ludziom. Te aroganckie decyzje, że nas nie obchodzi ile chleb kosztuje. Co Gierka obchodziło, ile kosztuje bochenek chleba? A co Kaczyńskiego obchodzi, ile kosztuje bochenek chleba, jak on ostatni raz chleb kupował pewnie, jak chodził do szkoły podstawowej. 

Donald Tusk postanowił także... zaatakować Kościół Katolicki. - Wtedy wszyscy wiedzieliśmy, że kościół jest po stronie słabszych, bitych i nie po stronie robotników. A nie po stronie władzy i po stronie propagandy. Bo dziś niestety, to ta różnica - powiedział. 

- Przykładem jest biskup Jędraszewski, który nie potępia pedofilii. W naszym programie jest jasno - trzeba zerwać z ta hipokryzja, walczyć z pedofilią. Jak tylko przejmiemy władze to nie będziemy długo zastanawiać się nad debatami, negocjacjami. Nie będziemy myśleć czy to jest biskup, urzędnik. Nie będzie tak, ze w ramach pedofil, przemocy wobec dzieci będą święte nietykalne krowy tak jak teraz. Święte i nietykalne krowy są w Polsce tylko dzisiaj

- dodał Tusk. 

- Co panowie Kaczyński, Rydzyk, Jędraszewski wiedzą o macierzyństwie, ojcostwie, rodzinie, seksie, łóżku?

- grzmiał 

"Wierzysz w Boga, nie głosujesz na PiS, to proste jak drut" - podsumował Tusk. 

 

 Źródło: niezalezna.pl

#Donald Tusk #Platforma Obywatelska

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo