326 tys. wniosków do programu "Dobry start"

Zaledwie wczoraj ruszył nabór wniosków o świadczenie z programu "Dobry start", dziś Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej informuje, że rodzice o wsparcie wystosowali już 326 tys. pism. Tzw. wyprawka szkolna obejmie blisko 472 tys. dzieci.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Wniosek o świadczenie z programu "Dobry start" można złożyć przez bankowość elektroniczną, PUE ZUS i przez portal Emp@tia MRiPS.

Świadczenie przysługuje raz w roku na każde uczące się w szkole dziecko w wieku od 7 do 20 lat, a w przypadku osób z niepełnosprawnościami – do 24 lat.

Nabór wniosków ruszył w piątek 1 lipca. Jak przekazał w sobotę resort rodziny, do tej pory złożono 326 tys. wniosków na blisko 472 tys. dzieci.

Pieniądze z programu "Dobry start" będzie przyznawał i wypłacał Zakład Ubezpieczeń Społecznych. ZUS wypłaci świadczenie na konto bankowe wskazane we wniosku. Decyzje i wszelkie zawiadomienia będą przekazywane w formie elektronicznej.

Według danych Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej każdego roku z "Dobrego startu" korzysta ok. 4,4 mln dzieci. Łączna kwota wsparcia w latach 2018-2022 wyniesie ok. 6,65 mld zł.

 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Dobry start #Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo