Open'er Festival przerwany. Ewakuacja publiczności

Podczas festiwalu muzycznego Open'er w Gdyni organizatorzy kazali wszystkim opuścić teren festiwalu. W piątkowy wieczór podczas trwania Open'er Festival w Gdyni organizatorzy wezwali do ewakuacji zgromadzonej publiczności. Nad Pomorskiem przechodziły gwałtowne nawałnice.

Zdjęcie ilustacyjne
By Kw992 - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=57251899

W piątek wieczorem zaplanowano trzeci dzień Open'er Festival 2022 w Gdyni. Tego dnia miały się odbyć koncerty m.in. Megan Thee Stallion oraz Dua Lipa. Po godz. 19 zostały przerwane występy, a na terenie festiwalu pojawiły się na telebimach komunikaty o ewakuacji z lotniska w Babich Dołach. Z uwagi na pogodę zdecydowali o tym organizatorzy.

- Na razie nie ma decyzji o odwołaniu piątkowych koncertów - podaje trojmiasto.pl.

Po godz. 20 na Facebooku imprezy pojawił się komunikat:

"Dziękujemy za sprawną ewakuację. Prosimy ją kontynuować. Planujemy wznowić festiwal w najszybszym możliwym czasie. Czekajcie na kolejne komunikaty"

Wielokrotnie podczas trwania Open'era można było się spodziewać deszczu i niskich temperatur, ale pierwszy raz w historii imprezy, aura przerwała koncerty.

Przez województwo pomorskie od późnych godzin popołudniowych przechodzi nawałnica. Dyżurny synoptyk IMGW prognozował w piątek wystąpienie burz z gradem oraz upałów na terenie całego województwa. Ostrzeżenie ws. burz z gradem obowiązuje od piątku od godz. 17 do soboty do godz. 2 w nocy

 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Open'er Festival

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo