Zdradził gotowy scenariusz? Budka: Pieniądze z KPO będą pracować w Polsce, jak wygramy wybory

Borys Budka w wieczornym programie w Polsacie News stwierdził, że pieniądze z KPO będą "w Polsce pracować", kiedy wybory wygra Koalicja Obywatelska lub "szeroko pojęta koalicja demokratyczna". Czyżby zdradził plan całej Unii Europejskiej? Ostatnie wypowiedzi Jourovej czy von der Leyen zdają się wpisywać w podobne strategie.

Borys Budka
Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

"Gdzie jest program?" - to pytanie często zadawane jest politykom Platformy Obywatelskiej. Nie inaczej było w piątkowym programie "Gość Wydarzeń", gdzie pojawił się były lider PO Borys Budka. Miał on jednak konkretniejszą odpowiedź, niż niegdyś "Prawdziwa Prezydent" Małgorzata Kidawa-Błońska. 

- Program Platformy Obywatelskiej mniej więcej raz w miesiącu jest odpalany w każdym elemencie na kolejnych konwencjach. Do tej pory mieliśmy 3 konwencje programowe, chociażby w kwestiach bezpieczeństwa o których tutaj rozmawialiśmy. Chociażby w kwestiach podatkowych, chociażby w kwestiach pomocy kredytobiorcom. To są konkretne rozwiązania ustawowe

- stwierdził Budka w Polsacie News. 

Jaki jest więc polityczny cel Platformy Obywatelskiej? Budka twierdzi, że chodzi o odblokowanie funduszy dla Polski, ale będzie to możliwe... wtedy gdy wybory wygra Koalicja Obywatelska.

Dzisiaj jedynym gwarantem tego, że w Polsce będą pracować te środki (z KPO - przyp. red.), jest zwycięstwo Koalicji Obywatelskiej czy szeroko pojętej koalicji demokratycznej – powiedział Borys Budka w „Gościu Wydarzeń” Polsat News.

– Nie ma już podziałów lewica-prawica takich klasycznych. Najbardziej socjalny rząd w historii, taki narodowo socjalny, mówię o rządzie PiS-u, natomiast my jesteśmy realistami

– dodał.

Padło też pytanie o rosnącą inflację. Tu Budka zaskoczył: - Gdybyśmy rządzili, inflacja byłaby dużo mniejsza. Dlaczego? Dlatego, że my znamy się na gospodarce - odparł. Innego zdania byli Polacy, którzy negatywnie ocenili gospodarcze pomysły Platformy Obywatelskiej i w 2015 roku pozbawili ich władzy. 

 

 Źródło: niezalezna.pl

#Koalicja Obywatelska #KPO #Borys Budka

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo