Z OSTATNIEJ CHWILI

Prokuratura federalna RFN potwierdziła, że aresztowani dzisiaj rano ekstremiści planowali zamach stanu w Niemczech • • • Wśród aresztowanych ekstremistów, którzy planowali zamach stanu w Niemczech, są osoby „pełniące znaczące stanowiska” i obywatelka Rosji • • •

KE znosi cła i podatek VAT od importu towarów ratujących życie dla Ukraińców

Komisja Europejska przyjęła dziś decyzję, umożliwiającą państwom członkowskim tymczasowe zniesienie ceł i podatku VAT w przypadku importu z państw trzecich żywności, namiotów, koców generatorów prądu a także innego sprzętu ratunkowego, przeznaczonego dla osób z Ukrainy dotkniętych wojną.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Środek ten, o który wnioskowały państwa członkowskie, będzie stosowany z mocą wsteczną od dnia 24 lutego 2022 r. i będzie obowiązywał do dnia 31 grudnia 2022 r.

Według szacunków Komisji, w następstwie inwazji Rosji na Ukrainę przesiedlonych zostało ponad 14 mln osób, czyli 30 proc. ludności Ukrainy. Ponad 6,2 mln Ukraińców udało się do państw UE, a prawie 8 mln musiało opuścić swoje domy, ale pozostało na Ukrainie.

"Inwazja na Ukrainę przyniosła niewypowiedziane cierpienia, ale pokazała również głębię solidarności między państwami UE. Środek ten pomoże państwom członkowskim przyjść z pomocą obywatelom Ukrainy zarówno przebywającym w UE, jak i tym, którzy pozostali w swoim kraju, ponieważ ułatwi dostarczanie ratujących życie towarów humanitarnych. Jest to działanie ze wszech miar właściwe"

- oświadczył Paolo Gentiloni, komisarz UE do spraw gospodarki.

 

 

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Komisja Europejska #pomoc #uchodźcy #wojna #Rosja #Ukraina

az
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo