Z OSTATNIEJ CHWILI

Minister finansów Magdalena Rzeczkowska podpisała rozporządzenie przedłużające utrzymanie „zerowej” stawki VAT na żywność • • •

Prezydent Duda o Służbie Więziennej: To jedna z najtrudniejszych ról

- Funkcjonariusze i pracownicy Służby Więziennej działają w specyficznych warunkach; na co dzień niewidoczni dla zwykłych obywateli pełnią jedną z najtrudniejszych i najbardziej odpowiedzialnych ról - oznajmił prezydent Andrzej Duda z okazji obchodów święta Służby Więziennej. Jak dodał - zapewnienie bezpieczeństwa i ochrona przed sprawcami to nie jedyne z obowiązków funkcjonariuszy SW.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/stokpic /creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

List prezydenta na obchodach święta Służby Więziennej w Warszawie odczytał minister Andrzej Dera. Andrzej Duda podkreślił, że to niezwykle ważna i potrzebna formacja. Podziękował SW za pełną zaangażowania i poświęcenia służbę.

"Funkcjonariusze i pracownicy Służby Więziennej działają w specyficznych warunkach. Na co dzień niewidoczni dla zwykłych obywateli pełnią państwo jedną z najtrudniejszych i najbardziej odpowiedzialnych ról, stawiając czoła wyzwaniom, które wymagają niezwykłej dyscypliny oraz profesjonalizmu"

- napisał Andrzej Duda.

Prezydent zaznaczył, że obok zapewnienia bezpieczeństwa i ochrony przed sprawcami przestępstw równie ważne w działaniach SW jest humanitarne egzekwowanie odpowiedzialności karnej i resocjalizacja skazanych.

"Są to wszystko zadania istotne nie tylko ze względu na poczucie bezpieczeństwa obywateli, ale także wpływające na jakość naszego życia społecznego. Nowoczesne i sprawne państwo to także nowoczesna Służba Więzienna, działająca w duchu poszanowania praw człowieka i realizującą swoją misję na rzecz zapewnienia porządku i bezpieczeństwa publicznego"

- stwierdził Duda.

Wskazał też, że funkcjonariusze SW muszą mieć zapewnione jak najlepsze warunki pracy, być jak najlepiej wyposażeni i znakomicie wyszkoleni.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Andrzej Duda #Polska #Służba Więzienna

az
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo