„Chwała i Sława Polskiego Oręża”. ZDJĘCIA I FILM z wicepremierem Glińskim w roli głównej

W Forcie IX „Czerniaków” na ul. Powsińska 13 w Warszawie trwa wydarzenie „Chwała i Sława Polskiego Oręża”. Poniżej publikujemy zdjęcia z imprezy oraz nietypowy film z wicepremierem Piotrem Glińskim.

Wydarzenie „Chwała i Sława Polskiego Oręża” zostało zorganizowane przez Młodzieżowy Klub „Gazety Polskiej” Warszawa – Mokotów, Warszawski Klub „Gazety Polskiej”, Wicemarszałek Senatu RP Maria Koc, Ministerstwo Obrony Narodowej, oraz Muzeum Wojska Polskiego Oddział Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej w Warszawie.

Prezentowane są jednostki wojskowe i uczelnie, odbywają się pokazy historycznych i współczesnych pojazdów pancernych i wojskowych WP m.in.: czołg Leopard A2, KTO Rosomak, Renault FT-17 Nr.: 67609 ,,Mars”, czołg 7TP, czołg Sherman/ Grizzly, działo samobieżne Sexton, czołg T-34/76, czołg T-55AM Merida, ciągnik artyleryjski C2P w pokazach statycznych.

Goście mogą skorzystać z wielu innych atrakcji. Zaplanowana jest prezentacja wozu bojowego Państwowej Straży Pożarnej.

Uczestnicy są zaproszeni do skosztowania wojskowej grochówki.

O tym wydarzeniu mówił nam wcześniej przewodniczący Klubu "Gazety Polskiej" w Warszawie - Adam Borowski.

"Krótko mówiąc - jest to przedsięwzięcie dosyć interesujące przede wszystkim dlatego, że zostanie pokazane uzbrojenie pancerne Polski - mamy jedyny egzemplarz czołgu Renault, który zostanie uruchomiony. To będzie pokaz nie tylko oglądania statycznego, ale zobaczymy np. jak ten czołg jeździ."

- oznajmił.

Na ul. Powsińskiej pojawił się m.in. sam wicepremier Piotr Gliński. Na nagraniu widzimy, jak polityk z zapałem obsługuje jedną z maszyn.

 

 


Źródło: niezalezna.pl

#Polska

mg,az
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo