Rosyjski ostrzał centrum handlowego w Krzemieńczuku. Pod gruzami znaleziono fragmenty kolejnych ciał

Pod gruzami centrum handlowego w Krzemieńczuku, zaatakowanego w poniedziałek rosyjską rakietą, ratownicy znaleźli 22 fragmenty ciał – powiadomiła Państwowa Służba ds. Sytuacji Nadzwyczajnych Ukrainy (DSNS). Dopiero ekspertyza pozwoli ustalić, ilu osób są to szczątki. Wcześniej władze potwierdziły śmierć 18 osób, za zaginione uznano 36 osób.

W wyniku ataku rakietowego na centrum handlowe Amstor w Krzemieńczuku w obwodzie połtawskim dziesiątki osób uznano za zaginione. Na miejscu doszczętnie zniszczonej placówki handlowej wciąż trwa usuwanie gruzów.

„Na godzinę 15.20 (30 czerwca) na miejscu akcji ratowniczej na terytorium centrum handlowego znaleziono kolejne pięć fragmentów ciał. Od początku prac znaleziono 22 fragmenty ciał”

– podała DSNS w komunikacie na Facebooku.

Rzeczniczka DSNS Olha Kozak uściśliła w komentarzu dla portalu Ukrainska Prawda, że „oprócz znalezionych fragmentów ciał, potwierdzono śmierć 18 osób”. Służby przeprowadzą ekspertyzy, by ustalić, do ilu osób należały znalezione na miejscu tragedii szczątki.

Wojska rosyjskie przeprowadziły atak rakietowy na centrum handlowe w Krzemieńczuku w poniedziałek po południu. W momencie ataku, według informacji przekazanej przez prezydenta Ukrainy Wołodomyra Zełenskiego, przebywało ponad 1000 osób. Agencja Reutera podała w środę, powołując się na władze, że za zaginione uznano 36 osób.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Ukraina

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo