Co ma wspólnego Tusk z kultowym cytatem z "Misia"? Na Albicli wyjaśnia to poseł Smoliński

Donald Tusk twierdził, że zapora na granicy polsko-białoruskiej nie powstanie, a właśnie została zakończona jej budowa. W ocenie posła Kazimierza Smolińskiego, to już czas, by przypomnieć słynny cytat z filmu "Miś". Smoliński postawę Tuska przypomniał również w kwestii pomysłu jednego z polityków, by... podnieść VAT do 25 procent.

Donald Tusk
Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Lider PO Donald Tusk, powiedział w październiku 2021 roku, że klub KO będzie przeciw specustawie w sprawie budowy zapory na granicy z Białorusią. - Oni udają, że zbudują wielki mur, a tak naprawdę chcą zrobić wielki wał - ocenił Tusk. Padły wówczas słynne słowa:

- Ten mur nie powstanie ani w ciągu roku, ani w ciągu trzech lat, bo nie jest wcale intencją zbudowanie dobrych, skutecznych zapór. Ich intencją jest robienie emocjonalnych spektakli i wydanie blisko 2 mld zł bez żadnej kontroli

- powiedział lider PO.

Minęło kilka miesięcy i za nami jest już... zakończenie budowy fizycznej części zapory na granicy polsko-białoruskiej. 

- Tuska można podsumować cytatem z kultowego filmu "Miś" - "ten człowiek w życiu słowa prawdy nie powiedział"

- skomentował na Albicli poseł Prawa i Sprawiedliwości Kazimierz Smoliński.

 

W ostatnim czasie pojawiły się głosy polityków opozycji, na czele z Markiem Belką, że rząd "będzie musiał podnieść VAT" do maksymalnej europejskiej stawki 25 procent. To, według opozycji, pomysł na walkę z inflacją. Wspomniany już poseł Smoliński na Albicli otwarcie się temu sprzeciwia: "Pamiętamy jaka była odpowiedź na kryzys gdy rządził Tusk. Zamiast tak jak my obniżyć podatki podwyższył VAT z 22 do 23 procent. Nie dla nowych podatków Tuska!" - zaznaczył. 

 

 Źródło: niezalezna.pl

#Donald Tusk #Kazimierz Smoliński

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo