Alior Bank zaprasza na cykl imprez sportowo-rekreacyjnych

Już w najbliższą niedzielę (3 lipca br.) odbędzie się seria sportowych potyczek, których Partnerem jest Alior Bank. 30. Bieg po plaży w Jarosławcu oraz Bieg Zamkowy w Malborku to cykliczne imprezy skierowane do miłośników długich dystansów. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne i rzeczowe oraz liczne niespodzianki. Wydarzenia otwierają cykl pod hasłem „Aktywni z Aliorem”, w ramach którego bank zamierza angażować się w wydarzenia społeczności lokalnych w całej Polsce.

Bieg po plaży w Jarosławcu
Fot. Organizatorzy Biegu po plaży w Jarosławcu oraz Biegu Zamkowego w Malborku

Po sukcesie lutowego, narciarskiego Biegu Podhalańskiego w Nowym Targu (którego bank był partnerem), pracownicy Aliora wskazali kilkadziesiąt przedsięwzięć o charakterze sportowym i rekreacyjnym. Z nich wytypowano kilkanaście takich, które Alior wesprze. Już 3 lipca odbędą się dwa niezależne wyścigi w ramach „Aktywnych z Aliorem”.

FOTO: BIEG I MARSZ NW WAŁAMI VON PLAUENA


- Stawiamy na zdrowy tryb życia, aktywność w gronie rodziny i znajomych. Zależy nam też na wspieraniu lokalnych społeczności oraz promowaniu wypoczynku w Polsce, poznawania naszej historii i tradycji. Poprzedni współorganizowany przez nas Bieg Podhalański przyciągnął ponad 600 zawodników, którzy na nartach biegowych pokonali dystanse 30, 15 i 6 km. To przedsięwzięcie cieszyło się dużym zainteresowaniem w regionie. Nasi pracownicy zaproponowali, abyśmy w podobny sposób wspierali kolejne przedsięwzięcia. Mocno kibicuję wszystkim, którzy będą brali udział w naszych potyczkach – mówi Grzegorz Olszewski, wiceprezes kierujący pracami zarządu Alior Banku.

Organizowany po raz 30. Bieg po Plaży Jarosławiec 2022 jest cyklicznym, lokalnym wydarzeniem. Wyścig wystartuje w południe spod pomnika Jarosławieckiego Rybaka, by zakończyć się na mecie, która ulokowana została na deptaku miejskim. Dystans wynosi 15 km i wiedzie trasą o trzech różnych podłożach. Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą bieg, otrzymają pamiątkowy medal z autentycznym bałtyckim bursztynem oraz przekazane przez Alior Bank po 5 tys. zł dla najszybszych: kobiety i mężczyzny. 
W Malborku natomiast odbędzie się szósta edycja Biegu oraz marszu Nordic Walking Wałami von Plauena na terenie Muzeum Zamkowego. Zawody w obu kategoriach odbędą się na dystansie 5 km. Alior Bank został Partnerem Głównym sportowo-historycznej imprezy osadzonej na terenie zabytku. Nagrodą główną w kategorii Open kobiet i mężczyzn jest 5 tys. zł. ufundowane przez bank. Organizatorem wydarzenia są Muzeum Zamkowe W Malborku oraz Organizacja Imprez Sportowych „Valdano” we współpracy m.in. z Gminą Malbork.

FOTO: BIEG I MARSZ NW WAŁAMI VON PLAUENA

 

 


Źródło: Materiał Partnera/niezalezna.pl

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo