Wybiła szybę w aucie za 600 zł. Ukradła... 1,30 zł

29-letnia kobieta w gminie Sadkach (woj. kujawsko-pomorskie) włamała się do samochodu wybijając szybę i ukradła ze środka 1,30 zł - poinformowała oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią podkom. Justyna Andrzejewska.

Zdjęcie ilustracyjne
Pexels / CC0

Policjanci z posterunku w Sadkach otrzymali zgłoszenie, że w jednej z wsi w gminie kobieta włamała się do zaparkowanego opla. Jak się okazało się 29-latakę z Łobżenicy (Wielkopolskie) skusiły się na leżące w aucie monety i aby się do nich dostać wybiła szybę w aucie. Jej łupem padło 1,30 zł. Nowa szyba w aucie to koszt 600 zł.

"29-latka, w obecności funkcjonariuszy, zwróciła pokrzywdzonej skradzioną gotówkę, po czym została zatrzymana. Z racji tego, że miała ona w organizmie prawie 2 promile alkoholu, noc spędziła w policyjnym areszcie, a nazajutrz śledczy przedstawili jej zarzut za kradzież z włamaniem oraz zniszczenie szyby wartości 600 zł. Kobieta stanie przed sądem. Bez względu na wartość skradzionego mienia, za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności"

- podkreśliła podkom. Andrzejewska.

 

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#polska

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo