Tour de France: Duńska policja zrobiła nalot na grupę kolarską

Duńska policja przeprowadziła w czwartek rano przeszukania pokojów hotelowych oraz autobusów kolarskiej grupy Bahrain Victorious na wniosek francuskich władz. Prokuratura wszczęła dochodzenie w sprawie m.in. posiadania i używania przez kolarzy zakazanej substancji.

Grupa Bahrain Victorious znalazła się pod lupą policji przed TdF
fot. bahraincyclingteam.com

Władze francuskie wniosły nakaz przeszukania pojazdów oraz pokojów hotelowych zawodników i personelu reprezentujących barwy grupy kolarskiej z Bahrajnu. Duńska policja przeprowadziła akcję o godzinie 5.30 czasu lokalnego w kopenhaskiej dzielnicy Broendby.

Policyjna operacja przed Tour de France

To nie jest pierwsza tego typu sytuacja. Mieszkania kolarzy i członków sztabu ekipy zostały przeszukane przez służby także w poniedziałek przed ich wyjazdem do Danii, gdzie w piątek rozpocznie się tegoroczna edycja Tour de France. Francuska prokuratura wszczęła wstępne dochodzenie w sprawie zarzutów dopingowych wobec drużyny Bahrain Victorious. Decyzja ta została podjęta po przeszukaniach w hotelu, w którym mieszkała grupa, po 17. odcinku zeszłorocznego wyścigu, w którym jej kolarze odnieśli trzy etapowe zwycięstwa.

Na wniosek francuskiej policji, w ramach trwającego dochodzenia, przeprowadziliśmy przeszukanie hotelu w Broendby. Nie mamy dalszych informacji na temat operacji

- powiedział nadinspektor duńskiej policji Dannie Rise.

Grupa, której barwy w tym sezonie reprezentują dwaj Polacy - Kamil Gradek i Filip Maciejuk (w TdF wystartuje Gradek), a jednym z dyrektorów sportowych jest Michał Gołaś, wydała oświadczenie zapewniając o pełnej współpracy z policją. Poinformowała również, że żaden przedmiot nie został skonfiskowany. Całe przeszukanie zakończyło się po dwóch godzinach.

Prokuratura w Marsylii poinformowała, że dochodzenie dotyczy "nabycia, transportu, posiadania oraz importu lub niedozwolonej metody stosowania zakazanej substancji przez sportowca bez uprzedniego uzasadnienia medycznego". Tegoroczna, już 109. edycja "Wielkiej Pętli" rozpocznie się w piątek w Kopenhadze.

 

 


Źródło: pap, niezalezna.pl

#Tour de France #kolarstwo #doping w sporcie

jm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo