Ukradł dla żony wazon wart 2 tysiące złotych. Grozi mu 5 lat więzienia

Warszawscy policjanci zatrzymali 85-latka mężczyznę podejrzanego o kradzież wazonu wartego 2 tysiące złotych. Wazon z pięknym bukietem kwiatów znajdował się na stole w mieszkaniu mężczyzny. - Łup był prezentem dla żony - poinformowała rzeczniczka Komendy Rejonowej Policji Warszawa VII nadkom. Joanna Węgrzyniak

praga-poludnie.policja.gov.pl

Kilka dni temu do policjantów z warszawskiej Pragi Południe wpłynęło zgłoszenie dotyczące kradzieży wazonu z firmowego sklepu.

"Przedmiot był markowy i warty 2 tysiące złotych"

- podkreśliła nadkomisarz Joanna Węgrzyniak.

"Operacyjni zajmujący się przestępczością przeciwko mieniu bardzo szybko zabezpieczyli materiał, który mógłby pomoc w identyfikacji sprawcy, dodatkowo przeprowadzili własne ustalenia i sprawdzenia. Pozyskane informacje sprawiły, że bardzo szybko ustalili, kim jest podejrzany"

- tłumaczyła.

Według ustaleń śledczych wazon ukradł 85-latek.

"Kiedy funkcjonariusze pojawili się w jego mieszkaniu wszystko stało się jasne, mężczyzna ukradł markowy wazon po to, by sprezentować go żonie. Wypełniony kwiatami zdobił stół w ich mieszkaniu"

- podała policjantka.

Według ustaleń Polskiej Agencji Prasowej, emeryt wyniósł wazon marki Versace z eleganckiego salonu w centrum handlowym na Pradze.

Wskazała, że 85-latek został zatrzymany. Śledczy zabezpieczyli też skradziony wazon.

"Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego mężczyzna usłyszał zarzut dokonania kradzieży. Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe"

- dodała nadkomisarz.

Grozi mu do 5 lat więzienia. 

 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

mm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo