W środę utonęły 2 osoby

W środę utonęły dwie osoby. Od 1 kwietnia Komenda Główna Policji odnotowała 139 utonięć – poinformowało dziś Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

"Wczoraj utonęły 2 osoby w województwach: małopolskim – w Częstoszowicach, łódzkim – w Chałupach" - przekazało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Od 1 kwietnia Komenda Główna Policji odnotowała 139 utonięć.

RCB przypomniało na Twitterze, aby nie wchodzić do wody po wypiciu alkoholu, pływać tylko w wyznaczonych miejscach i stosować się do poleceń ratownika.

"Nie wbiegaj rozgrzany do wody, nie wypływaj na materacu daleko do brzegu, nie wchodź do wody po posiłku, nie skacz do wody w nieznanych miejscach, załóż kapok na łódce, kajaku i rowerze wodnym"

- podkreśliła RCB.

Również policjanci apelują o zachowanie rozwagi podczas wypoczynku nad wodą. Przypominają, by kąpać się na kąpieliskach strzeżonych, gdzie nad bezpieczeństwem czuwa ratownik. "Nie przeceniajmy swoich możliwości. Brawura i chęć popisania się przed innymi może zakończyć się tragedią" - przypominają policjanci i dodają, żeby nie wchodzić do wody po spożyciu nawet najmniejszej ilości alkoholu.

 

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#polska

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo