Areszt dla podejrzanej o zabójstwo dwuletniej córki

Sąd aresztował na trzy miesiące Paulinę Ch. z Szabdy (woj. kujawsko-pomorskie), która usłyszała zarzut zabójstwa dwuletniej córki i zbezczeszczenia zwłok. Informację przekazał Andrzej Kukawski z Prokuratury Okręgowej w Toruniu. Wcześniej zarzut zabójstwa usłyszał także ojciec dziecka Bartosz Ch.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/fsHH

Zwłoki dziecka znaleziono w małej miejscowości k. Brodnicy w czwartek. Jak poinformowała oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Brodnicy asp. szt. Agnieszka Łukaszewska, policja o sprawie została zawiadomiona w czwartek około godz. 18 przez właścicielkę domu jednorodzinnego, który wynajmowała rodzina.

W środę rzecznik Prokuratury Okręgowej w Toruniu poinformował o przychyleniu się sądu do wniosku prokuratury o areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy Pauliny Ch. - matki zmarłej dziewczynki.

"Kobieta - podobnie jak wcześniej jej mąż - usłyszała zarzut zabójstwa, a także zarzuty znęcania się nad dziećmi, zbezczeszczenia zwłok i znęcania się nad zwierzętami. Małżeństwo miało bowiem w domu dwie szynszyle"

- poinformował w środę prokurator Kukawski.

Kobieta nie mogła być zatrzymana i przesłuchana wcześniej, bowiem była w połogu po urodzeniu szóstego dziecka.

Bartosz Ch. został zatrzymany w piątek w Warszawie. Dom w Szabdzie k. Brodnicy wynajmował z żoną i pięciorgiem dzieci.

W niedzielę rano prokuratura poinformowała, że przesłuchanie podejrzanego zakończyło się w sobotę po godzinie 22.

"Prokurator w oparciu o zgromadzony w sprawie materiał dowodowy wydał postanowienie o przedstawieniu mu zarzutów, które dotyczą kilku czynów tj. zabójstwa małoletniej córki, czynów polegających na fizycznym i moralnym znęcaniu się nad małoletnimi dziećmi, nieporadnymi z uwagi na chociażby wiek, narażenia dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia oraz zbezczeszczenia zwłok"

- powiedział.

Sąd aresztował Bartosza Ch. na trzy miesiące. Mężczyźnie, tak jak i jego żonie, grozi kara pozbawienia wolności od ośmiu lat do dożywocia. 

 

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#kryminalne #Polska #zabójstwo #dziecko #areszt

az
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo