To nie był polski dzień w Wimbledonie. Maja Chwalińska i Magda Linette pokonane na londyńskiej trawie

Maja Chwalińska odpadła w drugiej rundzie Wimbledonu. Debiutująca w wielkoszlemowym turnieju polska tenisistka przegrała w środę z rozstawioną z numerem 28. Amerykanką Alison Riske-Amritraj 6:3, 1:6, 0:6. Nieco wcześniej swój mecz z podobnym skutkiem zakończyła Magda Linette.

Maja Chwalińska przegrała w drugiej rundzie Wimbledonu
fot. screen/Twitter

Maja Chwalińska, która do drabinki głównej wielkoszlemowego turnieju dostała się przez kwalifikacje, doskonale rozpoczęła spotkanie ze znacznie wyżej notowaną rywalką. Nieoczekiwanie pierwszy set padł łupem 170. w rankingu WTA Polki. Później niestety warunki dyktowała już 36. rakieta świata.

Maja w debiucie dotarła do drugiej rundy Wimbledonu

Z turnieju Pań w Wimbledonie we środę odpadła także Magda Linette. Poznanianka przegrała w środę z rozstawioną z numerem 15. Niemką polskiego pochodzenia Angelique Kerber 3:6, 3:6.

Kerber okazała się lepsza od Linette

Początek spotkania był wyrównany, a o zwycięstwie Kerber w pierwszym secie zadecydowało przełamanie w ósmym gemie. Druga partia zaczęła się natomiast od wzajemnych przełamań. Później jednak uwidoczniła się lekka przewaga faworytki. Linette zawiódł serwis w siódmym oraz dziewiątym gemie i po niespełna półtorej godzinie pożegnała się z turniejem. O porażce Polki zadecydowało m.in. popełnienie aż 29 niewymuszonych błędów. Słynąca z dobrej defensywy Kerber grała solidniej i pomyliła się tylko 16-krotnie.

Alison Riske-Amritraj (USA, 28) - Maja Chwalińska (Polska) 3:6, 6:1, 6:0

Angelique Kerber (Niemcy, 15) - Magda Linette (Polska) 6:3, 6:3

 

 


Źródło: pap, niezalezna.pl

#Maja Chwalińska #Magda Linette #Wimbledon

jm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo