Ukraińska Mrija zostanie odbudowana. Projektem nowej wersji samolotu zainteresował się brytyjski miliarder!

Brytyjski miliarder Richard Branson - założyciel firmy Virgin Galactic, podczas wizyty na Ukrainie, wyraził zainteresowanie projektem nowego samolotu Mrija i współpracą w sferze kosmicznej. Informację przekazał szef frakcji parlamentarnej rządzącej partii Sługa Narodu Dawyd Arachamija. Gigantyczny samolot transportowy Mrija został zniszczony w wyniku ataku wojsk rosyjskich.

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки

Arachamija oświadczył w środę, że projekt nowego samolotu już jest opracowywany, a maszyna będzie wyposażona w nowoczesne, cyfrowe oprogramowanie.

Jak napisał Arachamija na Telegramie, Branson zadeklarował gotowość pomagania „wszystkim, czym może” i „był mile zaskoczony” optymizmem władz Ukrainy oraz tym, że nawet w takich trudnych chwilach myślą one o tym, jak rozwijać kraj w sferze lotniczo-kosmicznej.

Odnowienie lotniska koncernu Antonow - realny scenariusz? 

Według portalu Ekonomiczna Prawda, Branson odwiedził Hostomel pod Kijowem, gdzie interesował się możliwościami odnowienia lotniska koncernu Antonow. Właśnie ten koncern lotniczy wystąpił z inicjatywą stworzenia międzynarodowego funduszu odrodzenia samolotu transportowego An-225 Mrija.

Koncern Antonow jest jednym z czołowych światowych producentów samolotów cywilnych i wojskowych. W drugiej połowie lat 80. w zakładach Antonowa powstał transportowiec An-225 Mrija, uchodzący do niedawna za największy i najcięższy samolot świata. Jego wysokość, sięgająca ponad 18 metrów, niemal odpowiadała wysokości sześciokondygnacyjnego budynku. Maszyna została zniszczona 27 lutego podczas ataku rosyjskich wojsk na lotnisko w Hostomlu.

 

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Richard Branson #Mrija #Virgin Galactic

az
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo