54-latek ukradł puszkę z datkami na chore dziecko

Policjanci z Sulęcina (Lubuskie) zatrzymali 54-latka podejrzanego o kradzież puszki z datkami na rzecz chorego dziecka, które były zbierane w jednej z lodziarni w tym mieście. Mężczyźnie grozi do pięciu lat więzienia - poinformowała Klaudia Biernacka z Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie.

Policja
lubuska.policja.gov.pl

"Czyn, jakiego dopuścił się 54-latek, zasługuje na szczególe potępienie. Udając klienta lodziarni ukradł puszkę z datkami na rzecz chorego dziecka. Było w niej około tysiąca zł. Mężczyznę udało się szybko zatrzymać dzięki nagraniu z monitoringu z pobliskiego marketu"

– powiedziała Biernacka.

W ub. tygodniu, do jednej z sulęcińskich lodziarni podszedł mężczyzna, który wykorzystał chwilę nieuwagi sprzedawczyni, chwytając za puszkę z datkami i uciekł. Zaraz po zgłoszeniu policjanci przystąpili do działania. Pomocny okazał się monitoring z pobliskiego marketu.

Nagranie, w połączeniu z dobrym rozpoznaniem policjantów w środowisku przestępczym, doprowadziło to zatrzymania podejrzanego. Okazał się nim 54-letni mieszkaniec Sulęcina. Zaraz po kradzieży mężczyzna otworzył puszkę, skąd wyciągnął kilka banknotów, a następnie resztę pieniędzy ukrył w pobliskim parku.

"Następnego dnia planował wrócić po łup, aby wydać pozostałą kwotę. Jego plany skutecznie pokrzyżowali policjanci, odzyskując część zgromadzonych w puszce pieniędzy. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży"

– dodała Biernacka.

 

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#polska

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo