Ukryli w lesie 22 kg narkotyków. Zostali zatrzymani

Policjanci z Olsztyna, Nowego Miasta Lubawskiego i Łowicza przejęli 22 kg narkotyków, które były ukrywane w beczkach zakopanych w lesie. Dwie zatrzymane w tej sprawie osoby zostały aresztowane - poinformował rzecznik prasowy komendy wojewódzkiej policji w Olsztynie Tomasz Markowski.

Policja
warminsko-mazurska.policja.gov.pl screen

Tomasz Markowski poinformował, że narkotyki oraz substancje służące do ich produkcji - w sumie ponad 22 kg - były zakopane w lesie.

"Były schowane w beczkach wkopanych w ziemię i przykrytych ściółką"

- podał rzecznik olsztyńskiej komendy wojewódzkiej. Policja udostępniła zdjęcia, na których widać beczki.

W ubiegłym tygodniu policja w lesie pod Łowiczem zatrzymała mężczyznę, który przyszedł po zawartość beczek. "31-latek został zatrzymany na gorącym uczynku, gdy przyjechał na miejsce ukrycia narkotyków. (...) Nie spodziewał się, że na miejscu będą na niego czekać policjanci. Funkcjonariusze zabezpieczyli m.in. marihuanę, metamfetaminę, kokainę i płynną amfetaminę. Następnego dnia w podobny sposób policjanci zaskoczyli i zatrzymali 33-latka, przy którym dodatkowo zabezpieczyli około 65 tys. zł o raz 3 tys. euro. W ocenie policjantów sprawa jest rozwojowa i niewykluczone są kolejne zatrzymania" - podał Markowski.

Po przeprowadzeniu z zatrzymanymi mężczyznami czynności wyjaśniających policja skierowała wniosek o ich tymczasowe aresztowanie, a sąd go uwzględnił. We wtorek policja wydała w tej sprawie komunikat informując, że zatrzymanym grozi do 10 lat więzienia.

Markowski wyjaśnił, że choć narkotyki i substancje do ich produkcji były przechowywane w okolicach Łowicza to na trop narkotykowej szajki wpadki policjanci z Olsztyna i Nowego Miasta lubawskiego. Z tego powodu w sprawę byli zaangażowani policjanci z tych trzech jednostek.

 

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#polska

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo