Udzielić niezbędnej pomocy na polu walki. Ważne szkolenie Terytorialsów

Jak właściwie udzielać pomocy na polu walki w sytuacji, kiedy jest wielu poszkodowanych jednocześnie? Odpowiedź na to pytanie uzyskali kursanci drugiego modułu szkolenia, prowadzonego przez instruktorów z Gwardii Narodowej Stanu Illinois i Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej.

DWOT

W pierwszej edycji pięciodniowego szkolenia COMBAT MEDIC udział wzięło blisko 100 Terytorialsów, a szkolenie realizowane było równorzędnie w dwóch wybranych Brygadach Obrony Terytorialnej w kraju. Szkolenie z medycyny taktycznej COMBAT MEDIC jest kolejnym (po szkoleniu operatorów ppk JAVELIN i przed szkoleniem snajperów) modułem szkoleń organizowanym przez Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej we współpracy z instruktorami Gwardii Narodowej Stanu Illinois.

Zakończyliśmy pierwszy moduł szkoleń dla operatorów przeciwpancernych pocisków kierowanych JAVELIN, w ramach którego przeszkoliliśmy kilkuset Terytorialsów z różnych Brygad Obrony Terytorialnej z terenu całego kraju. Obecnie we współpracy z instruktorami Gwardii Narodowej Stanu Illinois prowadzimy drugi moduł szkolenia, dotyczący działań prowadzonych przez medyków na polu walki. Niebawem równocześnie z realizowanym szkoleniem COMBAT MEDIC rozpoczniemy szkolenia snajperów.

– powiedział płk Edward Chyła, komendant Centrum Szkolenia WOT. 

Podczas  pięciodniowego szkolenia Terytorialsi uczą się, jak udzielać pomocy rannemu. Poznają zasady wykrywania i tamowania masywnych krwotoków, czyli jednej z najczęstszych (a jednocześnie możliwych do uniknięcia) przyczyn śmierci na polu walki. Ponadto amerykańscy instruktorzy uczą zaopatrywania ran klatki piersiowej i odbarczenia odmy płucnej, czy też sprawdzania drożności dróg oddechowych.

Kursy organizowane we współpracy z Gwardią Narodową Stanu Illinois potrwają do końca sierpnia bieżącego roku. Udział w nich łącznie weźmie ponad 800 Terytorialsów z różnych Brygad Obrony Terytorialnej z całego kraju.

 

 Źródło: niezalezna.pl, WOT,

#WOT #ćwiczenia #medycyna pola walki #pomoc #wojsko #współpraca #Gwardia Narodowa USA #Terytorialsi

Konrad Wysocki
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo