Prezydent Duda wręczył listy uwierzytelniające nowym ambasadorom

Prezydent Andrzej Duda wręczył listy uwierzytelniające Justynie Porazińskiej i Adamowi Kwiatkowskiemu, którzy będą nowymi ambasadorami Polski odpowiednio w Tunezji i w Watykanie - poinformowała we wtorek Kancelaria Prezydenta RP.

gov.pl

Pod koniec maja Kwiatkowski odebrał z rąk szefa MSZ Zbigniewa Raua nominację na ambasadora RP przy Stolicy Apostolskiej. Będzie nowym ambasadorem nadzwyczajnym i pełnomocnym RP przy Stolicy Apostolskiej i Zakonie Kawalerów Maltańskich. Zastąpi Janusza Kotańskiego, który ambasadorem był od 2016 r.

Sejmowa komisja spraw zagranicznych zarekomendowała kandydaturę Kwiatkowskiego na początku marca. Kwiatkowski wówczas podkreślał, że Stolica Apostolska to ważny podmiot prawa międzynarodowego, z którym należy współpracować i wzajemnie wspierać się w wielu inicjatywach - w tym w zakresie działań humanitarnych oraz kulturalnych - na całym świecie.

Kwiatkowski jako sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta odpowiadał m.in. za sprawy związane z Polonią. Wcześniej, od 2015 do 2017 r., pełnił funkcję szefa gabinetu prezydenta.

Z kolei Justyna Porazińska, arabistka od września 2019 r. pełniła funkcję charge d’affaires ad interim w Libii. W latach 2005 – 2010 pracowała w ambasadzie RP w Damaszku, pełniła funkcję kierownika referatu ds. polityczno–ekonomicznych. Po zakończeniu misji kontynuowała pracę w Departamencie Afryki i Bliskiego Wschodu MSZ, gdzie była odpowiedzialna za współpracę z krajami Maghrebu oraz z Libią.

W latach 2014 – 2019 Porazińska jako radca – minister kierowała wydziałem polityczno–ekonomicznym ambasady RP w Kairze. 

 

 


Źródło: Pap, Niezalezna.pl

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo