Pół kilograma narkotyków w mieszkaniu 39-latki

Policjanci z warszawskiej Woli zatrzymali 39-letnią kobietę podejrzaną o posiadanie znacznej ilości narkotyków. W mieszkaniu śledczy zabezpieczyli około 450 gramów amfetaminy i prawie 50 gramów marihuany - poinformowała rzeczniczka wolskiej policji komisarz Marta Sulowska.

pixabay.com/AndrzejRembowski

"Policjanci z wydziału kryminalnego w wyniku pracy operacyjnej uzyskali informację, że w lokalu w dzielnicy może dochodzić do handlu narkotykami"

- powiedziała komisarz Marta Sulowska.

Już przed mieszkaniem kryminalni zauważyli mężczyznę, który na ich widok zachowywał się nerwowo. Okazało się, że ma on klucze do lokalu, którym interesowała się policja. W mieszkaniu przebywała 39-letnia kobieta. W pokoju na stoliku leżały dwie wagi elektroniczne oraz torebka strunowa z 16 zawiniątkami folii aluminiowej z białym proszkiem oraz pojemnik z białym proszkiem i susz roślinny - przekazała policjantka.

W trakcie przeszukania policjanci znaleźli w szafce przy drzwiach torbę foliową. Były w niej cztery pakiety owinięte folią spożywczą z białym proszkiem w środku.

"Wszystkie substancje zostały przez policjantów zabezpieczone, kobieta została zatrzymana"

- podała.

Okazało się też, że jej znajomy był poszukiwany nakazem doprowadzenia do zakładu karnego wydanym przez Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi Południe - dodała policjantka.

39-latka została przewieziona do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Wola. "Podejrzana usłyszała zarzut posiadania znacznej ilości amfetaminy w ilości około 450 gramów i marihuany w ilości niemalże 50 gramów" - poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz.

Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec podejrzanej trzymiesięczny areszt. Za zarzucany jej czyn może grozić do 10 lat więzienia.

 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl,

bm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo