Turniej o Puchar Prezesa Enea

Zjazd Klubów „Gazety Polskiej” zaczął się z przytupem. Setki uczestników zgromadziło się w hali, gdzie rozegrano turniej tenisa stołowego. W trakcie turnieju do rywalizacji stanął również premier Morawiecki. Klubowicze z uwagą śledzili zmagania przy stole tenisowym i każdy ruch premiera. Pierwszy dzień XVII Zjazdu – na tle poprzednich wydarzeń – rozpoczął się nietypowo. W Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale klubowicze z całej Polski i rozmaitych zakątków świata zgromadzili się w hali, gdzie rozegrano Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Prezesa Enea.

Premier Mateusz Morawiecki
Fot. Konrad Falęcki

– Enea od dawna wspiera rozwój tenisa stołowego w Polsce i jest również sponsorem reprezentacji narodowej. Dlatego cieszymy się, że mieliśmy możliwość zorganizowania turnieju dla uczestników Zjazdu. Życzę wspaniałych sportowych emocji i  rywalizacji fair play

– powiedział Paweł Majewski, prezes zarządu Enea, który otworzył turniej.

Przed oficjalnym rozpoczęciem zjazdu na miejscu zjawił się premier Mateusz Morawiecki. Premier stanął do rywalizacji z klubowiczami. Szybko stało się jasne, że rakietki w ręku nie trzyma po raz pierwszy. Umiejętności wywarły wrażenie, a te przydały się w starciu zarówno z pierwszym rywalem, którym był jedne z reprezentantów Polski, jak też z ostatnim. Obaj dali popis swoich umiejętności. Emocji dostarczył również ostatni pojedynek, gdy naprzeciw premiera stanął 83-letni pan Stanisław z Warszawy. Po zakończeniu zmagań, Dariusz Schumacher, prezes Polskiego Związku Tenisa Stołowego wręczył Premierowi Morawickiemu okolicznościowy medal z okazji 90-lecia PZTS za zasługi dla rozwoju tenisa stołowego w Polsce.

Po tym przyszedł czas na rozstrzygnięcie turnieju. Rywalizacja wyłoniła troje najlepszych zawodników. Wręczenie nagród odbyło się już po inauguracji Zjazdu. Nagrody wręczył Paweł Majewski, prezes zarządu Enea.


 

Trzecie miejsce zajął Sławomir Konik, drugi był Tadeusz Romanowski, Puchar Prezesa Enea trafił do Tomasza Piotrowskiego. 

   

 

 


Źródło: Materiał Partnera/niezalezna.pl

Aleksander Mimier
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo