Ukraina spodziewa się uderzeń z Białorusi

Ukraina spodziewa się kolejnych lotniczych i rakietowych ataków ze strony Białorusi, w tym działań prowokacyjnych - przekazał dziś wieczorem sztab generalny ukraińskich sił zbrojnych.

Facebook.com/Генеральний штаб ЗСУ / General Staff of the Armed Forces of Ukraine

- Oczekiwane są kolejne lotnicze i rakietowe uderzenia na Ukrainę z terytorium i przestrzeni powietrznej Białorusi - ostrzega dzisiaj wieczorem Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy.

Sztab nie wyklucza również przeprowadzenia "demonstracyjnych i prowokacyjnych" działań ze strony sił zbrojnych Białorusi na terytorium graniczącym z Ukrainą. Możliwe jest też wzmocnienie białoruskich działań rozpoznawczych.

Niedawno w rozmowie z Aleksandrem Łukaszenką, Władimir Putin zadeklarował przekazanie Białorusi rakiet Iskander. Rosjanie wzmacniają również siły w południowych regionach Białorusi.

W komunikacie napisano, że rosyjskie wojsko kontynuuje rakietowe ostrzały obiektów cywilnych na terytorium Ukrainy. W poniedziałek w Krzemeńczuku w obwodzie połtawskim rosyjska rakieta trafiła w centrum handlowe, w którym przebywali cywile. Na razie nie jest znana końcowa liczba ofiar, trwa akcja ratunkowa. 

Rosyjskie wojska próbują otoczyć obrońców Lisiczańska, chcąc zablokować miasto od południa.

 

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Ukraina

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo