Hubert Hurkacz nie uciekł spod topora. Thriller z udziałem Polaka w Wimbledonie

Hubert Hurkacz przegrywał 0:2 w setach z Alejandro Davidovichem Fokiną w pierwszej rundzie wielkoszlemowego Wimbledonu. Polski tenisista zdołał odrobić straty, ale ostatecznie po dramatycznym pięciosetowym boju, zakończonym tie-breakiem przegrał nieoczekiwanie z Hiszpanem 2:3.

Hubert Hurkacz w dramatycznych okolicznościach przegrał w pierwszej rundzie Wimbledonu
fot. twitter.com/HubertHurkacz

Rozstawiony z numerem siódmym w Wimbledonie Hubert Hurkacz miał niezwykle ciężką przeprawę w pierwszej rundzie turnieju. Ubiegłoroczny półfinalista londyńskiej imprezy mecz z Alejandro Davidovichem Fokiną rozpoczął fatalnie. Pierwsze dwa sety padły łupem Hiszpana, a dramatyczne starcie dwukrotnie przerywały opady deszczu.

Hubert Hurkacz odrabia straty

Druga przerwa okazała się zbawienna dla polskiego tenisisty. Hubi na kort wrócił w wielkim stylu i odrobił straty. 25-letni wrocławianin grał jak natchniony, wygrał dwie kolejne partie, a w piątym - decydującym - secie prowadził już 5:3. Polak serwował, by zakończyć mecz, ale wtedy nastąpił kolejny zwrot akcji. Fokina przełamał Hurkacza i o awansie do drugiej rundy Wimbledonu ostatecznie rozstrzygnąć miał tie-brek.

Niestety w decydujących momentach to Hiszpan grał skuteczniej i przypieczętował swoje niespodziewane zwycięstwo. Polak, którego wielu ekspertów wskazywało nawet jako potencjalnego zwycięzcę tegorocznego Wimbledonu, odpadł już w pierwszej rundzie.

Alejandro Davidovich Fokina (Hiszpania, ATP 37) - Hubert Hurkacz (Polska, ATP 10) 7:6 (4), 6:4, 5:7, 2:6, 7:6 (8)

 

 

 

 Źródło: niezalezna.pl

#Hubert Hurkacz #Wimbledon

Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo