Dwóch nastolatków odpowie za antysemicki atak

Przed sądem okręgowym w Hamburgu rozpoczął się proces przeciwko dwóm braciom w wieku 15 i 17 lat, oskarżonym o użycie antysemickich obelg i pobicie uczestnika wiecu przeciwko nienawiści do Żydów.

pixabay.com/RJA1988

Do zajścia doszło w Hamburgu we wrześniu ubiegłego roku. W trakcie czuwania, którego uczestnicy wskazywali na obecną w społeczeństwie nienawiść wobec Żydów, nastolatkowie wznosili obraźliwe, antysemickie hasła. Starszy z braci uderzył pięścią w twarz 60-letniego mężczyznę, powodując u niego poważne obrażenia – poszkodowany doznał m.in. urazu oka.

Podejrzani zbiegli z miejsca zdarzenia na skuterach, ale kilka dni później zostali zidentyfikowani przez policję dzięki nagraniom wideo.

Ze względu na wiek oskarżonych proces przed sądem okręgowym w Hamburgu będzie odbywać się bez udziału publiczności.

61-letni obecnie pokrzywdzony, występujący jako współoskarżyciel, złożył zeznania przed rozpoczęciem rozprawy. Jak przekazał, nastolatkowie najpierw filmowali uczestników, potem zaczęli wydawać obraźliwe wobec Żydów okrzyki i propalestyńskie hasła. Poszkodowany mężczyzna, który na skutek odniesionego urazu nadal musi nosić opaskę na oku, wyjaśnił, że „chciał porozmawiać z młodymi ludźmi, ale dostał pięścią w twarz i upadł na ziemię”.

 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl,

bm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo