Rodzicu, od 1 lipca możesz wnioskować o "Dobry start"!

Od 1 lipca br. – rodzice będą mogli wnioskować o "Dobry start", czyli 300 zł na wyprawkę szkolną dla każdego ucznia - przypomina Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/flockine

Minister Marlena Maląg w poniedziałkowym komunikacie podkreśliła, że choć wakacje dopiero się zaczęły, to nabór wniosków o "Dobry start" ruszy 1 lipca.

"Warto zrobić to jak najprędzej, żeby pieniądze trafiły na konta jeszcze przed 1 września. Dzięki temu powrót dzieci do szkół będzie łatwiejszy"

– zaznaczyła cytowana w komunikacie szefowa MRiPS.

Można to zrobić na trzy sposoby!

Wniosek można złożyć na trzy sposoby – przez bankowość elektroniczną, PUE ZUS oraz portal Emp@tia MRiPS. Jak przypomina resort, "Dobry start" przysługuje niezależnie od zarobków. Świadczenie wypłacane jest raz w roku dla dzieci rozpoczynających rok szkolny, uczących się do ukończenia 20 lat, a w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami – do ukończenia 24 lat.

"Już w 2018 r. uruchomiliśmy program 'Dobry start, którego celem jest odciążenie domowych budżetów rodzin z dziećmi w wieku szkolnym. To 300 zł jednorazowego wsparcia na wyprawkę szkolną dla każdego uczącego się dziecka"

– przypomniała Maląg.

Według danych ministerstwa każdego roku z "Dobrego startu" korzysta ok. 4,4 mln dzieci. Łączna kwota wsparcia w latach 2018-2022 wyniesie ok. 6,65 mld zł.

 

 


Źródło: Niezalezna.pl, PAP

#Dobry start #Polska

az
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo