Kolejni migranci od Łukaszenki próbowali szturmować granice

Trzynastu cudzoziemców próbowało w niedzielę nielegalnie przedostać się do Polski przez granicę z Białorusią. Byli to obywatele Konga, Syrii i Jemenu - podała w raporcie z minionej doby Straż Graniczna. Zatrzymano też dwóch tzw. kurierów - obywateli Armenii.

N/z fot. Maciej Luczniewski/Gazeta Polska

Przypadki nielegalnego przekroczenia granicy miały miejsce w województwie podlaskim, na odcinkach, za których ochronę odpowiadają placówki w Białowieży, Narewce i Dubiczach Cerkiewnych - poinformowała SG w poniedziałek rano na Twitterze.

Dwaj zatrzymani tzw. kurierzy, którzy próbowali przewieźć pięciu nielegalnych imigrantów - obywateli Indii, zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy placówki SG w Michałowie.

Od początku tego roku Straż Graniczna odnotowała 5,9 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. W czerwcu takich prób było dotąd ok. pół tysiąca.

Kończy się budowa stalowej zapory na tej granicy. Ma ona być gotowa do 30 czerwca; do jesieni ma być gotowe również zabezpieczenie elektroniczne, czyli system kamer i detektorów.

W związku z budową tej zapory, do końca czerwca obowiązuje rozporządzenie MSWiA o czasowym zakazie przebywania na terenie 183 miejscowości przy granicy z Białorusią w województwach podlaskim i lubelskim. Weszło ono w życie 2 marca jako przedłużenie poprzedniego, które obowiązywało od 1 grudnia 2021 r. do 1 marca 2022 r.

Od 1 lipca do 15 września w Podlaskiem będzie obowiązywać - wydany przez wojewodę - zakaz zbliżania się do granicy na odległość 200 metrów.

 

 


Źródło: Pap, Niezalezna.pl

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo