Przed nami upalny tydzień. Zobacz, co nas czeka

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje, że najbliższy tydzień przyniesie iście letnią aurę. Od środy w całym kraju upały. Temperatura maksymalna osiągnie nawet 36 stopni Celsjusza. Poza tym, w tygodniu możliwe przelotne opady deszczu i burze - głównie na zachodzie kraju i w centralnej Polsce. Czekają nas także bardzo ciepłe noce.

pixabay

Jak prognozuje IMGW, w poniedziałek będzie zachmurzenie małe i umiarkowane. - Po południu na zachodzie i lokalnie na południowym wschodzie i południu wzrastające do dużego i tam możliwy przelotny deszcz lub burza, lokalnie z gradem. Temperatura maksymalna od 28 stopni Celsjusza na południowym wschodzie, przez 31-33 st. C w centrum, do nawet 35 stopni na zachodzie - przekazał IMGW. Nieco chłodniej lokalnie nad morzem i w obszarach podgórskich Karpat. Tam termometry w pierwszym dniu tygodnia wskażą od 26 do 28 stopni Celsjusza. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem przejściowo dość silny, porywisty, południowo-wschodni i wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

- We wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, w pasie centralnym burze, lokalnie z gradem. Bez opadów tylko na północnym wschodzie kraju

- prognozuje IMGW. Prognoza na wtorek przewiduje, że temperatura maksymalna wyniesie 23 stopnie na północnym zachodzie, 29 st. C w centrum i 32 st. C na wschodzie. Nad morzem będzie się wahać od 20 do 22 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie z kierunków północnych. W czasie burz wiatr w porywach może osiągnąć do 75 km/h.

Środa przyniesie zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże. Na zachodzie i północy możliwe przelotne opady deszczu, lokalnie także burze. Ciepło. Temperatura maksymalna od 30 do nawet 35 stopni Celsjusza, jedynie na Pomorzu około 25-29 st. C, zaś nad Bałtykiem od 21 do 26 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

Czwartek natomiast - jak prognozuje IMGW - przyniesie zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże. Miejscami przelotne opady deszczu oraz burze, lokalnie z gradem. Na wschodzie bez opadów. Temperatura maksymalna będzie się wahać od 31 do 36 stopni Celsjusza, z kolei nad morzem od 22-25 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie południowo-wschodni, na zachodzie zachodni, nad morzem z kierunków północnych. W czasie burz porywy do 70 km/h.

- W piątek zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże. Miejscami przelotne opady deszczu, lokalnie burze. Bez opadów na wschodzie kraju

- prognozują synoptycy. Będzie bardzo ciepło. Temperatura maksymalna wskaże od 29 do nawet 36 stopni Celsjusza, nad morzem 22 stopnie. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zmieniających się. W czasie burz porywy do 65 km/h.

W sobotę zachmurzenie umiarkowane, miejscami duże, na wschodzie i południu przelotne opady deszczu, miejscami burze, również z gradem. Temperatura maksymalna będzie się wahać od 23 do 33 stopni Celsjusza, z kolei nad morzem 20-22 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni, jedynie na wschodzie zmienny. W czasie burz wiatr w porywach do 70 km/h. W niedzielę zachmurzenie ponownie umiarkowane, okresami duże. Na południowym wschodzie możliwe miejscami przelotne opady deszczu. Nieco chłodniej. Temperatura maksymalna od 23 do 29 st. C. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich, na południu północny.

 

 


Źródło: Pap, Niezalezna.pl

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo