"Bezpieczna rodzina". Lewica zacznie objazd po Polsce

W czwartek Lewica zacznie objazd po Polsce pod hasłem "Bezpieczna rodzina". W lipcu posłowie i posłanki zamierzają odwiedzić 100 powiatów. Podczas spotkań z mieszkańcami będą mówić m.in. o walce z drożyzną czy kwestiach dotyczących polityki mieszkaniowej i zmniejszenia rat kredytów.

Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

O szczegółach trasy "Bezpieczna rodzina" poinformowała posłanka Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus. "Ruszamy z Warszawy 30 czerwca. Będziemy w stu powiatach" - powiedziała. "W pierwszym tygodniu będziemy w Swarzędzu, Bugu, Lesznie, Nowej Soli, Polkowicach, Świdnicy, Oławie, Kalisz czy Pruszków" - stwierdziła.

"Podczas objazdu będziemy przedstawiali nasze postulaty na pomoc rodzinom, a są nimi między inny obniżka cen paliw i energii, bezpłatny transport dla dzieci i młodzieży, kwestie dotyczące polityki mieszkaniowej, wyższe płace w usługach publicznych, druga waloryzacja rent i emerytur, zapewnienie ciepłego posiłku dla każdego ucznia, a także pomysły na walkę z drożyzną i niskie raty kredytów"

- powiedziała Scheuring-Wielgus.

Szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski zwrócił też uwagę na aspekt wyborczy trasy jego formacji. "Ruszamy, bo czas zacząć prekampanię polityczną. Po wakacjach zostanie rok do wyborów i chcemy wysłuchać ludzi pytając o ich największe bolączki, ale z drugiej strony - chcemy im zaproponować program blisko rodziny" - powiedział. "Chcemy pokazać, że Lewica to jedyna siła polityczna w polskim parlamencie, która ma realne pomysły dla bezpiecznego rozwoju rodziny" - dodał.

Formaty spotkań mają być różne: od spotkań na rynkach i targowiskach, poprzez pikniki dla rodzin z dziećmi, aż po spotkań z mieszkańcami przy otwartym stole.

 

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo