Rosjanie wracają na Białoruś. Wzmacniają swoje siły

Rosja ponownie zwiększa swą obecność wojskową na południu Białorusi - informuje ukraiński wywiad wojskowy. Wczoraj Władimir Putin zapewnił Białoruś o dostarczenie krajowi rakiet Iskander-M.

fot. Mil.ru, CC BY 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=115914280

"Kierownictwo instytucji i organizacji w obwodzie homelskim (Białorusi) zostało uprzedzone o prawdopodobnym powrocie pododdziałów rosyjskich sił zbrojnych. Jednocześnie Rosjanie planują zwiększenie liczebności lotnictwa operacyjno-taktycznego na terytorium Białorusi” – napisano w komunikacie wywiadu.

Oficjalnie celem zwiększenia rosyjskiej obecności jest wspólne patrolowanie przestrzeni powietrznej w ramach działań wspólnego centrum szkoleniowo-bojowego.

"W tym celu zaplanowano przelot 10 samolotów na lotnisko w Baranowiczach"

– informuje wywiad.

Rosyjski przywódca, Władimir Putin, na wczorajszym spotkaniu z Aleksandrem Łukaszenką w Petersburgu oświadczył, że przekaże Białorusi zestawy Iskander-M, które mogą stosować pociski balistyczne i manewrujące, "przy czym, zarówno konwencjonalne, jak i jądrowe" - relacjonuje rosyjska redakcja BBC News.

Kilka dni temu ukraiński wywiad informował, że Rosja spróbuje wciągnąć Białoruś w wojenny konflikt z Ukrainą poprzez serię prowokacji wobec obiektów infrastrukturalnych i cywilów.

 

 

 

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo