Zwłoki dwóch mężczyzn znaleziono w zbiorniku szamba

Zwłoki dwóch mężczyzn znaleziono w nieczynnym zbiorniku szamba w Szczebrzeszynie (Lubelskie). Według wstępnych ustaleń policji 64-latek i jego 39-letni znajomy spożywali wcześniej razem alkohol. Prokurator zdecydował o przeprowadzeniu sekcji zwłok.

Mł. asp. Kamil Karbowniczek z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie poinformował dziś, że poszukiwania rozpoczęły się w sobotę, po zgłoszeniu zaginięcia przez rodzinę 64-latka z Szczebrzeszyna, który nie wrócił do domu.

"Ostatni raz bliscy widzieli go w piątek. W godzinach przedpołudniowych wspólnie z kolegą spożywał alkohol, po czym obaj wyszli z domu. Po kilku godzinach (od zgłoszenia - red.), policjanci znaleźli ciało 64-latka w nieczynnym zbiorniku na nieczystości znajdującym się na terenie posesji, gdzie mieszkał. W tym zbiorniku odnalezione zostało również ciało jego 39-letniego znajomego"

– poinformował Karbowniczek.

Jak zaznaczył, zbiornik szamba wykorzystywany był obecnie jako kompostownik. Z pomiarów strażaków wynikało, że poziom tlenu w momencie wydobywanie zwłok wynosił w środku około 20 proc.

Śledczy wyjaśniają obecnie okoliczności tego zdarzenia. Prokurator zdecydował o przeprowadzeniu sekcji zwłok obu mężczyzn.

 

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#polska

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo