Barcelona podbija stawkę w sprawie Roberta Lewandowskiego. Wielkie pieniądze mogą złamać opór Bayernu

Porozumienie dotyczące transferu Roberta Lewandowskiego do FC Barcelony wciąż jest możliwe. Katalończycy przygotowują trzecią ofertę wykupu Polaka z Bayernu Monachium.

Robert Lewandowski chce opuścić Bayern Monachium
fot. Tomasz Jędrzejowski / Gazeta Polska

Robert Lewandowski bardzo zdecydowanie zapowiedział chęć odejścia z Monachium już tego lata. Włodarze bawarskiego klubu jednak w oficjalnych wypowiedziach zapewniają, że piłkarz będzie musiał wypełnić obowiązujący do czerwca 2023 roku kontrakt, ale ich stanowisko może okazać się ostatecznie bardziej elastyczne.

Barcelona nie rezygnuje z Lewandowskiego

Barcelona złożyła Bayernowi już dwie oferty za polskiego supersnajpera, ale nawet 40 milionów euro (z bonusami) nie przekonało dotychczas władz mistrza Bundesligi do rozstania z 33-letnim zawodnikiem. Według hiszpańskiego dziennikarza Gerarda Romero Barca już przygotowuje trzecią propozycję dotyczącą Lewandowskiego.

Tym razem potencjalna suma transferu - po uwzględnieniu dodatkowych płatności uzależnionych od różnych zmiennych -  ma być już zbliżona do 50 milionów euro. Nieoficjalnie mówi się, że taka kwota skłoniłaby Bayern do zgody na przenosiny kapitana Biało-czerwonych do Katalonii. Trener Julian Nagelsmann ponoć już opracowuje warianty taktyczne, które zakładają, że w ataku Bawarczyków Lewandowskiego zastąpi Sadio Mane.

 

 


Źródło: niezalezna.pl

#Robert Lewandowski #Bayern Monachium #FC Barcelona

Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo