Nielegalni migranci chcieli wtargnąć do Melilli. Zginęło ponad 30 osób

Co najmniej 31 nielegalnych migrantów zginęło podczas piątkowej próby wtargnięcia do Melilli, hiszpańskiej enklawy sąsiadującej z Marokiem. Informację przekazał dziś madrycki dziennik "La Razon".

Melillia
Autorstwa JJ Merelo - Aterrizando en Melilla, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=93895574

Gazeta przypomina, że rząd Maroka informuje jedynie o 18 ofiarach śmiertelnych, twierdząc, że zabici to członkowie grupy około 1500 forsujących granicę obywateli państw Afryki subsaharyjskiej. Zaprzeczono, jakoby wśród ofiar byli funkcjonariusze marokańskich sił bezpieczeństwa.

Wyższą niż rząd liczbę ofiar podają marokańskie i hiszpańskie organizacje praw człowieka. Twierdzą, że potwierdzono dotychczas 27-29 zgonów.

Tymczasem z opublikowanego w internecie przez Marokańskie Stowarzyszenie Praw Człowieka (AMDH) filmu wynika, że zabitych podczas próby wtargnięcia do Melilli może być nawet ponad 50 osób. Na nagraniu widać dziesiątki ciał afrykańskich imigrantów złożone w jednym miejscu i otoczone przez marokańską policję.

Według hiszpańskich mediów podczas próby wdarcia się do Melilli imigranci używali pałek, noży, a także polewali policjantów kwasem. Część ofiar, jak twierdzi m.in. dziennik “El Pais”, miała spaść z jednego ze zboczy w pobliżu ogrodzenia granicznego z Melillą.

 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#nielegalni migranci #Hiszpania

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo