W zakładach chemicznych Azot pozostali tylko cywile

Żołnierze ukraińscy opuścili pozycje w Siewierodoniecku, na wschodzie Ukrainy; w zakładach chemicznych Azot w tym mieście pozostali tylko cywile - poinformował w sobotę mer Siewierodoniecka Ołeksandr Striuk. Zapewnił, że żołnierze wycofali się na lepiej przygotowane pozycje.

Facebook.com/MinistryofDefence.UA

"Sytuacja jest dość trudna" - powiedział Striuk o Siewierodoniecku położonym w obwodzie ługańskim. Jak relacjonował, ludzie, którzy pozostawali na terenie zakładów Azot "znajdują się w schronach" i pozostaną tam "do zakończenia działań bojowych".

Striuk podkreślił, że wojsk ukraińskich w Siewierodoniecku nie udało się okrążyć. "Miasto nie zostało zablokowane" - powiedział. Żołnierze - według niego - "odeszli na lepiej umocnione pozycje".

Mer wypowiadał się w telewizji publicznej, a jego wypowiedź przekazał szef obwodu ługańskiego Serhij Hajdaj na Telegramie.

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy oświadczył wcześniej, że z zasady nie ujawnia, gdzie znajdują się oddziały ukraińskie.

Hajdaj podał w piątek, że obrońcy Siewierodoniecka będą musieli się wycofać, by ograniczyć straty i zająć lepiej umocnione pozycje. Ostatnim punktem ukraińskiego oporu w tym mieście pozostawały dotychczas zakłady chemiczne Azot. 

 

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Ukraina

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo