Z OSTATNIEJ CHWILI

Premier Morawiecki w Kijowie: wzywamy cały wolny świat, by wspierał Ukrainę • • • Piotr Żyła trzeci w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w fińskiej Ruce. Wygrał Słoweniec Anze Lanisek • • •

Polska musi zwrócić miliony!

Komisja Europejska zażądała zwrotu od Polski prawie 40 mln euro z funduszy na rolnictwo. Powodem są nieprawidłowości w systemie kontroli wydatkowania środków. - Zakwestionowano dotacje ze względu na niewystarczające kontrole ze strony polsk

Filippo Vicarelli/SXC
Komisja Europejska zażądała zwrotu od Polski prawie 40 mln euro z funduszy na rolnictwo. Powodem są nieprawidłowości w systemie kontroli wydatkowania środków. - Zakwestionowano dotacje ze względu na niewystarczające kontrole ze strony polskiej. One dotyczyły dywersyfikacji małych gospodarstw – mówi niezalezna.pl poseł PiS Zbigniew Kuźmiuk.

Kara nałożona na Polskę ma dotyczyć lat 2007-2008. Okazuje się, że część nienależnie wypłaconych środków została już odzyskana. Teraz Polska będzie musiała zwrócić do budżetu UE jeszcze 30,4 mln euro.

Czy oddanie tej kwoty uderzy w rolników?  - Nie, oni bezpośrednio na tym nie ucierpią. To odczuje budżet państwa. Rolnikom się tego nie zabierze. Im pieniądze zostały już wypłacone – mówi Kuźmik.

Polityk podkreśla jednak, że „jak wybuchła ta sprawa to minister rolnictwa Kalemba przyznał, że takich sporów z Komisją Europejską jest więcej. Dotyczą one kwestionowania różnego rodzaju unijnych wydatków.”
 
Kuźmiuk powiedział, że „Komisji Europejskiej brakuje po prostu pieniędzy i będzie się starała ściągać je tam gdzie to będzie tylko możliwe”. Można się odwoływać od jej postanowień. Czy jednak przedstawiciele naszego rządu będę tutaj umieli zachować naprawdę twarde stanowisko? - poseł PiS ma co do tego wątpliwości.

 

 Źródło: PAP,niezalezna.pl

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo