Wojna Putina zabija nie tylko ludzi. Biolodzy alarmują: W Morzu Czarnym zginęło co najmniej 3000 delfinów

- Co najmniej 3 tys. delfinów zginęło w Morzu Czarnym od początku agresji Rosji na Ukrainę m.in. z powodu wybuchów, które zaburzają system echolokacyjny tych ssaków – oznajmił przedstawiciel parku narodowego Tuzłowskie Laguny Iwan Rusiew. Zaapelował również o nadsyłanie zdjęć padłych delfinów wraz z dokładnym określeniem miejsca, gdzie zostały znalezione.

pixabay

Rusiew, którego cytuje agencja Unian, oświadczył, że doniesienia o ginięciu delfinów docierają z Bułgarii, Rumunii i Rosji.

Biolog zaznaczył, że wzrosła liczba zgonów delfinów, gdyż potężne wybuchy oraz hydrolokatory zaburzają system nawigacyjny tych zwierząt, przez co nie mogą one znaleźć pożywienia i padają z głodu. Osłabione niedożywieniem organizmy delfinów są też bardziej podatne na choroby zakaźne.

Według Rusiewa liczba 3 tys. jest tylko przybliżona, gdyż z uwagi na działania bojowe nie można zbadać znacznej części wybrzeża. Zaapelował przy tym o nadsyłanie zdjęć padłych delfinów wraz z dokładnym określeniem miejsca, gdzie zostały znalezione.

 

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Ukraina

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo