IMGW ostrzega przed upałami. Alerty I i II stopnia

Nawet 33 st. C. może wynieść dziś maksymalna temperatura w niektórych miejscach w Polsce. W związku z upałami, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia. Alerty dotyczą głównie zachodniej części kraju.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Alerty drugiego stopnia przed upałami wydano dla województw dolnośląskiego, lubuskiego, a także dla przeważającej części województwa wielkopolskiego i południowej części zachodniopomorskiego. Na wskazanym obszarze IMGW prognozuje, że temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 30 do 33 st. C, zaś temperatura minimalna w nocy od 18 do 20 st. C.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia wydano natomiast dla województwa kujawsko-pomorskiego, południowej części województwa pomorskiego oraz zachodniej części województwa wielkopolskiego. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie tam od 30 do 32 st. C, a temperatura minimalna w nocy od 14 do 17 st. C.

"Alert pierwszego stopnia oznacza, że mogą wystąpić niebezpieczne zjawiska meteorologiczne, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie dla zdrowia i życia. Ostrzeżenia drugiego stopnia oznaczają, że zjawiska te mogą być zintensyfikowane i bardziej niebezpieczne".

- przypomina IMGW.

 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#pogoda #alert IMGW

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo