Fenomen o. Johna Bashobory - duchowny, który porywa tłumy

Po raz pierwszy przyjechał do Polski w roku 2007, aby poprowadzić spotkanie w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, z okazji 40-lecia ruchu Odnowy Charyzmatycznej w Kościele katolickim. Już wtedy porwał tłumy, a dziś na spotkania z

Przemysław Jahr; creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en
Po raz pierwszy przyjechał do Polski w roku 2007, aby poprowadzić spotkanie w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, z okazji 40-lecia ruchu Odnowy Charyzmatycznej w Kościele katolickim. Już wtedy porwał tłumy, a dziś na spotkania z nim przychodzą tysiące osób z całej Polski.

Ojciec John Bashobora to kapłan niezwykły, przy którym wielu sceptyków odkryło Boga. Rekolekcje charyzmatyczne, które o. John prowadzi w wielu polskich diecezjach, cieszą się zawsze ogromnym zainteresowaniem. Od 2007 r. kapłan przyjeżdża do Polski bardzo często, a na spotkaniach często brakuje miejsc.

Osoby, które spotkały o. Johna na swojej drodze, podkreślają, że wszędzie, dokąd przyjeżdża, głosi Jezusa i prowadzi ludzi do nawiązania z Nim osobistej relacji poprzez modlitwę w Duchu Świętym. Choć jego głoszeniu bardzo często towarzyszą liczne nawrócenia i uzdrowienia, zarówno duchowe, jak i fizyczne, a także uwolnienia, wszystkich przede wszystkim zdumiewa jego pokora i nieustanne zawierzenie Bogu.

- Bóg nas wzywa, abyśmy stali się tym, kim powinniśmy być – Jego obrazem, obrazem Jego miłości. Bóg nas wzywa, ponieważ chce nas odnowić, chce odnowić ciebie i mnie, chce uczynić z nas swoje narzędzia. A jak to się stanie? Bóg uczyni to sam, wystarczy, że zaprosisz Go do swojego życia. To jest właśnie Duch Święty. Kim On jest? Wylaniem Bożej miłości. Przyjdź i daj się odnowić, przyjmij pokój, przyjmij życie. Bóg chce się z nami spotykać w osobistej relacji. Tak więc Boże plany dla ludzkości, czyli dla nas, skupiają się na fakcie, że Bóg jest miłością i zapragnął osobistej relacji z człowiekiem. Bycie katolikiem oznacza, że masz mieć osobistą relację z Bogiem i być sakramentem, znakiem tej relacji miłości – napisał o. Bashobora w książce „Jesteśmy ambasadorami Boga na ziemi”.

W odbywających się w sobotę i w niedzielę rekolekcjach w sanktuarium maryjnym w Rychwałdzie koło Żywca uczestniczyło ok. 7 tys. osób. Wszystkie wolne miejsca błyskawicznie zostały zajęte. Kapłan będzie prowadził jeszcze rekolekcje w dniach 15–17 sierpnia w Centrum Ewangelizacyjnym Zacisze w Jedlni koło Pionek, a od 19 do 21 sierpnia w Kazimierzu Biskupim będzie przewodził modlitwom o uzdrowienie. Spotkanie o. Bashobory z wiernymi odbędzie się także w dniach 22–24 sierpnia w Górce Klasztornej.
 
Już 21 sierpnia do tygodnika „Gazeta Polska” zostanie dołączony film „O. John Bashobora w Polsce”.

 

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Piotr Łuczuk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo