Fenomen o. Johna Bashobory - duchowny, który porywa tłumy

  

Po raz pierwszy przyjechał do Polski w roku 2007, aby poprowadzić spotkanie w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, z okazji 40-lecia ruchu Odnowy Charyzmatycznej w Kościele katolickim. Już wtedy porwał tłumy, a dziś na spotkania z nim przychodzą tysiące osób z całej Polski.

Ojciec John Bashobora to kapłan niezwykły, przy którym wielu sceptyków odkryło Boga. Rekolekcje charyzmatyczne, które o. John prowadzi w wielu polskich diecezjach, cieszą się zawsze ogromnym zainteresowaniem. Od 2007 r. kapłan przyjeżdża do Polski bardzo często, a na spotkaniach często brakuje miejsc.

Osoby, które spotkały o. Johna na swojej drodze, podkreślają, że wszędzie, dokąd przyjeżdża, głosi Jezusa i prowadzi ludzi do nawiązania z Nim osobistej relacji poprzez modlitwę w Duchu Świętym. Choć jego głoszeniu bardzo często towarzyszą liczne nawrócenia i uzdrowienia, zarówno duchowe, jak i fizyczne, a także uwolnienia, wszystkich przede wszystkim zdumiewa jego pokora i nieustanne zawierzenie Bogu.

- Bóg nas wzywa, abyśmy stali się tym, kim powinniśmy być – Jego obrazem, obrazem Jego miłości. Bóg nas wzywa, ponieważ chce nas odnowić, chce odnowić ciebie i mnie, chce uczynić z nas swoje narzędzia. A jak to się stanie? Bóg uczyni to sam, wystarczy, że zaprosisz Go do swojego życia. To jest właśnie Duch Święty. Kim On jest? Wylaniem Bożej miłości. Przyjdź i daj się odnowić, przyjmij pokój, przyjmij życie. Bóg chce się z nami spotykać w osobistej relacji. Tak więc Boże plany dla ludzkości, czyli dla nas, skupiają się na fakcie, że Bóg jest miłością i zapragnął osobistej relacji z człowiekiem. Bycie katolikiem oznacza, że masz mieć osobistą relację z Bogiem i być sakramentem, znakiem tej relacji miłości – napisał o. Bashobora w książce „Jesteśmy ambasadorami Boga na ziemi”.

W odbywających się w sobotę i w niedzielę rekolekcjach w sanktuarium maryjnym w Rychwałdzie koło Żywca uczestniczyło ok. 7 tys. osób. Wszystkie wolne miejsca błyskawicznie zostały zajęte. Kapłan będzie prowadził jeszcze rekolekcje w dniach 15–17 sierpnia w Centrum Ewangelizacyjnym Zacisze w Jedlni koło Pionek, a od 19 do 21 sierpnia w Kazimierzu Biskupim będzie przewodził modlitwom o uzdrowienie. Spotkanie o. Bashobory z wiernymi odbędzie się także w dniach 22–24 sierpnia w Górce Klasztornej.
 
Już 21 sierpnia do tygodnika „Gazeta Polska” zostanie dołączony film „O. John Bashobora w Polsce”.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie


Wczytuję komentarze...

Te województwa ostrzega IMGW

/ pixabay.com/SturmjaegerTobi/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

  

Dziś trzeci, najwyższy stopień zagrożenia hydrologicznego obowiązuje jedynie na Lubelszczyźnie. Alert drugiego stopnia wydano dla województwa mazowieckiego. W południowej części województwa śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego prognozowane są z kolei burze z gradem.

Przez kilka dni w południowej Polsce z powodu intensywnych opadów deszczu dochodziło do podtopień. Zgodnie z danymi PSP od wtorku do soboty liczba interwencji związanych z burzami opadami i wiatrem wyniosła ok. 8,8 tys. Łącznie ewakuowano 134 osoby. W tym czasie zostało rannych trzech strażaków oraz jeden z mieszkańców województwa lubelskiego.

Dzisiaj najwyższy, trzeci stopień zagrożenia hydrologicznego obowiązuje jedynie na terenie województwa lubelskiego. Dla Mazowsza wydano alert drugiego stopnia. Południowe powiaty województwa śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego są objęte alertem pierwszego stopnia przed burzami z gradem. Prognozuje się tam wystąpienie opadów deszczu, które mogą wynieść do 25 mm oraz wiatru, który może w porywach wynieść do 70 km/h.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej poinfomował w piątek, że największe fale wezbraniowe wystąpią w południowej Polsce w województwach świętokrzyskim, małopolskim i podkarpackim.

We wtorek przejście fali kulminacyjnej spodziewane jest w stolicy, jednak zgodnie z informacjami biura prasowego stołecznej komendy PSP nie będzie ona groźna.

Jeżeli chodzi o Warszawę, to sprawa powinna rozejść się po kościach. We wtorek o godz. 6 spodziewana jest fala na punkcie Warszawa Bulwary i ma mieć około 600 centymetrów, czyli tyle, ile wynosi stan ostrzegawczy. Nie przekroczy tym samym pułapu alarmowego

- poinformowało biuro.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl