Fenomen o. Johna Bashobory - duchowny, który porywa tłumy

  

Po raz pierwszy przyjechał do Polski w roku 2007, aby poprowadzić spotkanie w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, z okazji 40-lecia ruchu Odnowy Charyzmatycznej w Kościele katolickim. Już wtedy porwał tłumy, a dziś na spotkania z nim przychodzą tysiące osób z całej Polski.

Ojciec John Bashobora to kapłan niezwykły, przy którym wielu sceptyków odkryło Boga. Rekolekcje charyzmatyczne, które o. John prowadzi w wielu polskich diecezjach, cieszą się zawsze ogromnym zainteresowaniem. Od 2007 r. kapłan przyjeżdża do Polski bardzo często, a na spotkaniach często brakuje miejsc.

Osoby, które spotkały o. Johna na swojej drodze, podkreślają, że wszędzie, dokąd przyjeżdża, głosi Jezusa i prowadzi ludzi do nawiązania z Nim osobistej relacji poprzez modlitwę w Duchu Świętym. Choć jego głoszeniu bardzo często towarzyszą liczne nawrócenia i uzdrowienia, zarówno duchowe, jak i fizyczne, a także uwolnienia, wszystkich przede wszystkim zdumiewa jego pokora i nieustanne zawierzenie Bogu.

- Bóg nas wzywa, abyśmy stali się tym, kim powinniśmy być – Jego obrazem, obrazem Jego miłości. Bóg nas wzywa, ponieważ chce nas odnowić, chce odnowić ciebie i mnie, chce uczynić z nas swoje narzędzia. A jak to się stanie? Bóg uczyni to sam, wystarczy, że zaprosisz Go do swojego życia. To jest właśnie Duch Święty. Kim On jest? Wylaniem Bożej miłości. Przyjdź i daj się odnowić, przyjmij pokój, przyjmij życie. Bóg chce się z nami spotykać w osobistej relacji. Tak więc Boże plany dla ludzkości, czyli dla nas, skupiają się na fakcie, że Bóg jest miłością i zapragnął osobistej relacji z człowiekiem. Bycie katolikiem oznacza, że masz mieć osobistą relację z Bogiem i być sakramentem, znakiem tej relacji miłości – napisał o. Bashobora w książce „Jesteśmy ambasadorami Boga na ziemi”.

W odbywających się w sobotę i w niedzielę rekolekcjach w sanktuarium maryjnym w Rychwałdzie koło Żywca uczestniczyło ok. 7 tys. osób. Wszystkie wolne miejsca błyskawicznie zostały zajęte. Kapłan będzie prowadził jeszcze rekolekcje w dniach 15–17 sierpnia w Centrum Ewangelizacyjnym Zacisze w Jedlni koło Pionek, a od 19 do 21 sierpnia w Kazimierzu Biskupim będzie przewodził modlitwom o uzdrowienie. Spotkanie o. Bashobory z wiernymi odbędzie się także w dniach 22–24 sierpnia w Górce Klasztornej.
 
Już 21 sierpnia do tygodnika „Gazeta Polska” zostanie dołączony film „O. John Bashobora w Polsce”.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie


Wczytuję komentarze...

Zmarł o. Jacek Pleskaczyński

/ jezuici.pl

  

Dzisiaj, 17 sierpnia br., zmarł w Kolegium przy ul. Rakowieckiej w Warszawie ojciec Jacek Pleskaczyński SJ. Odszedł do Pana w 71. roku życia, 42. powołania zakonnego i w 37. kapłaństwa.

Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Warszawie (ul. Rakowiecka 61), w środę – 21 sierpnia o godz. 11:00. Kondukt pogrzebowy do grobowca oo. Jezuitów wyruszy spod IV bramy Cmentarza na Powązkach o godz. 12:30.

Ojciec Jacek Pleskaczyński SJ urodził się w Lubiniu dnia 20 sierpnia 1948 roku w rodzinie Tadeusza i Haliny z domu Paprocka. Wraz ze swoimi dwiema siostrami, Jolantą i Anną, pożegnał w tym roku swoją Mamę i mimo choroby, która go ostatnio nie oszczędzała, przewodniczył Mszy św. pogrzebowej i wygłosił kazanie. Miesiąc temu Prezydent RP przyznał ojcu Jackowi „Krzyż Wolności i Solidarności”.

Szkołę podstawową i średnią (Technikum Chemiczne nr 1) ukończył w Lublinie, a potem studiował chemię na Politechnice Wrocławskiej oraz etykę w Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie. Do Towarzystwa Jezusowego wstąpił w Kaliszu 23 sierpnia 1977 roku i pierwsze śluby złożył 2 września 1979 roku. Po uzupełnieniu studiów teologicznych przyjął święcenia kapłańskie z rąk ks. bpa Zbigniewa Kraszewskiego w Warszawie dnia 31 lipca 1983 r. Trzecią probację odbył w latach 1993-1994 w Starej Wsi i ostatnie śluby w Towarzystwie Jezusowym złożył 8 grudnia 1995 roku w Lublinie na ręce o. Stefana Dzierżka SJ. Już w latach 70-tych inwigilowany był przez służby bezpieczeństwa PRL i konsekwentnie wspierał prześladowanych opozycjonistów.

Ojciec Jacek posługiwał najpierw w Lublinie (1982-1984), gdzie między innymi troszczył się o harcerzy. Następnie po rocznej pracy w Toruniu (1984-1985) został wysłany do Łodzi jako duszpasterz akademicki, asystent WŻCh i nauczyciel religii (1985-1993).

Podczas pracy w Łodzi angażował się w animowanie życia duchowego harcerzy, licealistów i kombatantów oraz współprowadził Duszpasterstwo Środowisk Twórczych, w ramach którego odbywały się cotygodniowe spotkania z przedstawicielami niezależnej kultury i działaczami środowisk opozycyjnych. Na prośbę o. Stefana Miecznikowskiego SJ opiekował się niezależną galerią sztuki pod nazwą „Nawa św. Krzysztofa”. Sprawował pieczę nad grupą samokształceniową Duszpasterstwa Akademickiego złożoną m.in. z działaczy Niezależnego Zrzeszenia Studentów Politechniki Łódzkiej. W styczniu 1986 r. współorganizował wystawę poświęconą piątej rocznicy strajków studenckich w Łodzi, a w maju 1989 r. objął opieką duszpasterską strajkujących studentów w okupowanym budynku tzw. „Akwarium” Politechniki Łódzkiej.

W latach 1986-1989 inicjował i organizował na Roztoczu obozy dla studentów i licealistów, podczas których odbywały się prelekcje i dyskusje z udziałem znanych działaczy opozycji antykomunistycznej. W latach 1975-1977 podlegał inwigilacji ze strony SB.

Po ukończeniu Trzeciej Probacji pracował jako kapelan szpitala MSWiA w Warszawie (1994-1999), a następnie jako misjonarz ludowy w Poznaniu (1999-2000) i duszpasterz akademicki oraz rekolekcjonista w Szczecinie (2000-2008). Powrócił do Warszawy w 2008 roku, gdzie dał się poznać jako kapelan w więzieniu na Rakowieckiej.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: jezuici.pl

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl